Ana sayfa Sosyal Medya Bir izleyici Yargı afişinde öyle bir şeye dikkat çekti ki herkesin ağzı açık kaldı!

Bir izleyici Yargı afişinde öyle bir şeye dikkat çekti ki herkesin ağzı açık kaldı!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Hiç tartışmasız bu sezonun en iyi yeni dizisi Yargı. Oyuncuların başarılı performansı, hikayenin benzersizliği, heyecanın hiç bitmemesi Kanal D dizisini zirveye taşıyor. Her ne kadar tüm izleyicilerde bir türlü birincilik elde edemese de reytinglerini yükseltmeye devam ediyor.

Yargı dizisi daha başlamadan önce afişiyle herkesi şaşırtmıştı. Bugüne kadar karşımıza çıkan dizi afişlerinden çok daha farklı olan çalışma, yaratıcılığıyla dizi dünyasına damgasını vurmuştu. Çok dikkatli bir izleyici afişi inceledi ve inanılmaz ayrıntılara dikkat çekti. Bu ayrıntılar dizinin hayranlarının da aydınlanmasını sağladı.Yargı dizisinin bir izleyicisi dizinin afişiyle ilgili Ekşi Sözlük’te özetle şu yorumda bulundu:

“Posterde üç kez Ilgaz-Ceylin ilişkisi iç içe geçmiş şekilde vurgulanmış. Bunlardan en geride ve gölgede kalanı aşk ilişkilerini, en öne çıkarılmış olanı ise verdikleri hukuki savaştaki ilişkilerini gösteriyor. Bu ilk fotoğrafta Ilgaz ve Ceylin birbirlerine bakmıyorlar ama sanki aynı hedefe kitlenmiş gibiler. El ele tutuşsalar da bir adliye koridorunda, klasik bir gözaltı hücre sırasında oturuyorlar. Elleri birbirlerine sarı simden yapılmış örgü bir kordon ile bağlanmış. Bu sarı sim kordon savcıların cübbelerinde yer alır. Sarı sim kordonun resmi olmayan kaynaklarda adalete hizmet eden savcılığın mesleki sembolü olduğu belirtilir. Bu sim kordon hem Ilgaz hem Ceylin’i her şeyin başında birbirine bağlıyor. Hem de bir anlamda onların ellerini kollarını kanun önünde bağlıyor.

İkinci sırada gelen görselde ise Ilgaz ve Ceylin birbirlerine sırtlarını dönmüşler. Bu hem görüş ayrılıklarını hem aileleri nedeniyle ayrı düşmelerini hem de birbirlerine sırtlarını dönecek kadar güven duymalarını simgeliyor.

Hikaye başladığında sadece hukuki boyutta olan ilişki, zaman zaman ikisinin farklı yönlere bakmalarına rağmen birbirlerine güven duydukları bir ortaklığa ve sonunda da aşka evrildi. Ancak aşkları hukukun ve ailelerinin gölgesinde kalacak gibi görünüyor.

Dizinin posterine göre başından beri vaat ettiği öykü Ilgaz ve Ceylin’in aşk hikayesi olduğu için bu aşkı izlemekten rahatsız olanların diziyi eleştirmesi kadar anlamsız ve haksız bir eleştiri olamaz diye düşünüyorum. Bu diziyi Ilgaz ve Ceylin aşkı var diye eleştiremezsiniz. Ama bu aşkı göstermeyen ya da gösterirken muhafazakar davranan bir senaryoyu yerin dibine batırma hakkına sahipsiniz. Çünkü dizinin bu posterle seyirciye vaat ettiği hikaye bu posterde gölgede olsa da tutkusu aşikar olan bir aşkın hikayesidir.”

Yargı izleyicisinin Ekşi Sözlük’teki bu yorumun üzerine birçok izleyici de sembollere daha fazla dikkat ettiklerinde yorumun haklı olduğunu dile getirdi. Bir izleyici ortadaki kırmızı şeklin Ilgaz ve Ceylin’i ayıran kan olduğuna dikkat çekti. Yorumlardan bazılarını aşağıda görebilirsiniz.