Ana sayfa Sosyal Medya Hekimoğlu dizisi ne yazık ki, göz göre göre harcanıyor!

Hekimoğlu dizisi ne yazık ki, göz göre göre harcanıyor!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kanal D ekranlarında Salı akşamları yayınlanmakta olan Hekimoğlu dizisinin olay reytingler alıp, her hafta izleyicilere heyecan fırtınası yaşatması beklenirdi ama böyle olmadı… Yine seveni çok ama olay reytingler yapamıyor… İlk sezon daha iyi sonuçlar alan dizi ikinci sezonunda ise inişli çıkışlı bir grafik sergiliyor.

Timuçin Esen, Ebru Özkan, Okan Yalabık, Kaan Yıldırım gibi önemli isimleri kadrosunda buluşturan dizideki, oyunculuk performansları ve yan karakterlerin ana hikayeye olan etkileri çok güçlü… Her hafta hem farklı bir konsept ekrana taşınıyor hem de içi dolu sahneler ve diyaloglar izleyicilere keyifli anlar yaşatıyor.

Ancak Hekimoğlu dizisi tüm bu güçlü yönlerine rağmen yeterli reytingler elde edemiyor… Kanal D’nin projenin arkasında durması ise önemli bir adım ve Hekimoğlu hayranları böyle güzel bir yapımın final yapıp da dizi çöplüğüne gitmesine hiç de razı değil… Göz göre göre harcanan bir dizi Hekimoğlu…Hak ettiği reytingleri bir türlü alamamış bir yapım olarak dizi tarihine adını yazdıracak.

House MD isimli ABD dizisinden uyarlanmasına rağmen, kendisine farklı bir anlatım belirleyen, konsepti ile ve diyalogları ile her hafta içi dolu sahneler ortaya koyan Hekimoğlu, 2 saatten fazla sürmesine rağmen, temposunu da koruyor, fazlalık olan bir sahne bile barındırmıyor.

Milliyet Cadde yazarlarından Sina Koloğlu da dizinin bu durumuna dikkat çeken bir değerlendirme yazdı… Koloğlu, bir uyarlamanın ötesine geçen Hekimoğlu için şu değerlendirmeyi yaptı:

“Son bölüm bir kere daha gösterdi. İki saat yedi dakika 47 saniye sürüyor. Ve içi dolu bir metinle sizlere sunuluyor.

Hatta ekrandaki dizilerin tümünden farklı olma özelliğini sürdürebiliyor. Bu her zaman yaşanabilecek bir durum değil. Şimdiden kendisini unutulmaz diziler arasına koydu bile.”