Ana sayfa Dizi Analiz Kara Ağaç Destanı dizisinin 6. bölümünde Ömer ile Sultan aşklarını itiraf etti!

Kara Ağaç Destanı dizisinin 6. bölümünde Ömer ile Sultan aşklarını itiraf etti!

tarafından ker_def

TRT 1’in, yapımcılığını Hasan Karul’un üstlendiği, yönetmen koltuğunda Ufuk Hakan Eren’in oturduğu dizisi ‘Kara Ağaç Destanı’ dün akşam altıncı bölümüyle ekrana geldi.

1970’li yıllarda geçen ‘Kara Ağaç Destanı’nın başrollerinde Olgun Şimşek, Emre Kıvılcım, Meltem Akçöl, Özlem Conker, Hakan Boyav, Merih Öztürk yer alıyor.

6.Bölümde Neler Yaşandı? İşte dizinin 8. bölümünde yaşananlar ile ilgili detaylar:

Celal Ağa, Latif Bey’in sulh için uzanan elini havada bırakırken, Zeynep’in kocasının öldürülmesiyle konakta büyük şok yaşandı.

Gülnaz’ın, Ömer’le evleneceğini duyan Sultan, Ömer’le arasına mesafe koymaya karar verdi. Ömer, Sultan’ın soğuk tavırlarına anlam veremedi. İkili, Merdo’nun davasındaki umut ışığı için birlikte yürümeye devam etti.

Raziye, Sultan’ı baraj hayalinden vazgeçirip geri götürmeye çalışsa da Sultan’ın dönmeye niyeti yoktu. Sultan, çalışmalarını hızlandırıp Celal Ağa ve Latif Bey’e meydan okudu. Topraklarını kaybetmekten korkan Celal Ağa, Latif Bey’in sulh teklifini kabul etti ve Ömer’le Gülnaz’ın evlenmesi kararının arkasında durduğunu söyledi.

Celal Ağa’nın uçurduğu beyaz güvercinle tüm Kara Ağaç, barışın sağlandığını öğrendi. Celal Ağa, Cevdet’in annesi Durdu Ana’yı bu barışa ikna etmek için bir yöntem buldu. Torunu Cemal’den vazgeçen Celal Ağa, torununu babaannesi ile yaşaması için göndermeye karar verdi. Babasının bu hamlesi Zeynep’e büyük yıkım yaşattı.

Gülnaz, Merdo’yu kurtaracak olan silahı babasının odasında bulduğu sırada Latif Bey’e yakalandı. Ömer ve Sultan ise duygularına daha fazla engel olamayıp karşılıklı olarak aşklarını itiraf etti.