Ana sayfa Yabancı Dizi Suç Dizisi İzler İkinci Sezonuyla BBC First Ekranlarında

Suç Dizisi İzler İkinci Sezonuyla BBC First Ekranlarında

tarafından ker_def

Polisiye yazarı Val McDermid’ın özgün fikrine dayanan ve Amelia Bullmore tarafından senaryolaştırılan altı bölümlük suç ve gerilim türündeki dizi ‘İzler’ (Traces), 29 Nisan Cuma günü 21:00’da ikinci sezonu ile BBC First ekranlarına dönüyor.

Büyük ilgi gören BBC suç draması İzler’in ikinci sezonunda İskoç Adli Bilimler ve Anatomi Enstitüsü’ndeki üç harika kadın, Dundee’deki korkunç patlamaların perde arkasını araştırmak için görevlendiriliyor.

Yaşanan patlamaların izlerini titizlikle takip eden bu idealist kadınlar, bir sonraki patlamadan önce bombacıyı tespit etmek için kararlılık ve azimle çalışarak, diken üstündeki Dundee şehrinin yükünü omuzlarına alıyor. Yaşanan her patlama ardında kalan izler, çözmeleri gereken vaka için üzerlerindeki baskıyı artırırken ekran başındaki izleyiciler için de tansiyonu artırıyor.

İlk sezonuyla beğeni toplayan İzler’in ikinci sezon kadrosunda Profesör Sarah Gordon rolüyle Breaking Bad’den Laura Fraser, Profesör Kathy Torrence rolüyle Continuum’dan Jennifer Spence ve Emma Hedges rolüyle Three Girls’ten BAFTA ödüllü Molly Windsor yer alıyor.

İlk sezonda Emma’nın sevgilisi Daniel McAfee’yi canlandıran Martin Compston yeni sezonda da izleyicilerle birlikte olacak.