Ana sayfa Dizi Analiz Bahar dizisi sezon finalinde önemli sürprizler yaşandı!

Bahar dizisi sezon finalinde önemli sürprizler yaşandı!

tarafından ker_def

Bahar dizisi Show TV’nin bu sezon en başarılı projesi olmakla kalmadı, sezon geneli boyunca en iyi reytingleri elde eden, en iyi çıkış yapan ve en çok konuşulan proje olarak da büyük bir çıkış sergiledi.

Dizinin sezon finali de salı akşamı yapıldı ve izleyiciler hem eğlendi hem hüzünlendi hem de duygusal sahnelerde göz yaşı döktü. Peki sezon finalinde neler yaşandı? İşte tüm detaylar:

Bahar ve Timur’un mahkemesinde, Dora’nın Bahar ve Evren’in fotoğrafını öne sürmesi ve ilişkileri olduğunu iddia etmesi ortalığı karıştırdı. Hakimin duruşmayı ertelemesinden sonra mahkeme çıkışı Timur’un suçlamalarına daha fazla dayanamayan Bahar fenalaştı.

Boşanmanın gerçekleşmediğini ve çekişmeli davaya döndüğünü duyan Rengin ise öfkeden deliye döndü. Evren, bir yandan hastaneye kaldırılan Bahar’ın sağlığı için endişelenirken, diğer yandan Bahar’a donör olabilmek için gizlice test yaptırdı.

Bahar’ın avukatı Ayhan, mahkemede delil olarak sunulan fotoğraflar hakkında Evren’le konuştu. Bunun üzerine Timur’la yüzleşen Evren, “Çünkü Bahar ölüyor!” diyerek, Timur’a Bahar’ın yeniden karaciğer nakline ihtiyacı olduğunu açıkladı. Tüm hastane Bahar için seferber olup ona moral vermeye çalışırken, asistanlar Bahar’a donör olabilmek için test verdiler ve Seren, çıkan test sonuçlarından hamile olduğunu öğrendi.

Timur kendini affettirmek için her yolu denese de hem Bahar’ın hem çocuklarının sert tepkisiyle karşılaştı. Umay’ın Timur’un arabasını parçalamasından sonra arabayı satıp ev üzerindeki ipoteği kaldıramayacaklarını anlayan Nevra, Rengin’den yardım istedi ve ondan borç aldı.

Dora, teknede ziyaret ettiği Evren’den çocukluk sırlarıyla dolu kavanozu çalıp Timur’a götürdü. Timur, Evren’in yıllar önce evlerinde çalışan Selma’nın kardeşi Ali olduğunu öğrenince şok oldu. Bir de Evren’in karaciğerinin Bahar’la uyumlu çıktığını ve donör olmak istediğini duyan Timur, soluğu Evren’in yanında aldı. Uzun bir süredir aralarında soğuk bir savaşın devam ettiği ikili hesaplaşmanın eşiğine geldi ve Bahar’a donör olabilmek için büyük bir yarışa girdiler.

Bahar, Evren’in ameliyatta doktoru olarak bulunmasını isterken, Timur da bu zamana kadar yaptığı her şey için Bahar’dan af diledi ve anlaşmalı boşanma dilekçesini imzalayarak Bahar’a verdi. Bahar, bunun üzerine Timur’un donör olmasına izin verirken; Umay, Timur’un imzaladığı boşanma evraklarını yırtıp attı.

Evren’in Ali olduğunu öğrenen Nevra ise ameliyat için endişelenirken; Evren’le bir araya gelip geçmişte yaşanan olaylar için ondan özür diledi. Parla ve Umay’ı bir araya getiren ve onları barıştıran Rüzgar, kutlama esnasında kontrolü kaybedip arabayı tehlikeli bir yere çekince onlara çarpan başka bir araba; Umay, Parla ve Rüzgar’ın kaza yapıp uçurumdan düşmesine neden oldu.

Nakil ameliyatı sırasında nefesler tutulurken; Timur’un şoka girip kalbinin durması sezon finaline damgasını vurdu. Timur’un, Evren’in tüm çabalarına rağmen kurtulup kurtulamayacağı ise büyük merak konusu oldu…

Her şeye rağmen yeniden başlamanın mümkün olduğunu hatırlatacak olan “Bahar: Uyanmaya Hazır Mısın?” 2. sezonuyla Show TV ekranında bahar rüzgarları estirmeye devam edecek.

MF Yapım imzalı dizinin yönetmen koltuğunda Neslihan Yeşilyurt yer alırken, senaryosunu ise Ayça Üzüm kaleme alıyor.

Demet Evgar, Buğra Gülsoy, Mehmet Yılmaz Ak, Ecem Özkaya, Füsun Demirel, Elit Andaç Çam, Demirhan Demircioğlu, Nil Sude Albayrak, Alisa Sezen Sever, Hasan Şahintürk, Sena Mia Kalıp, Ümmü Putgül ve Hatice Aslan gibi birbirinden başarılı isimleri bir araya getiren dizinin kadrosuna en son katılan isimler Bennu Yıldırımlar ve Yasemin Kay Allen oldu.