SON DAKİKA
9 Ağustos 2022 13:27

SON HABERLER

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde hem reyting hem sosyal medya başarısı!

TRT 1 ekranlarında pazartesi akşamları ekranlara gelen Alparslan: Büyük Selçuklu, dün yayınlanan sekizinci bölümüyle büyük beğeni toplayarak, günün en çok izlenen dizi oldu.

Güçlü oyuncu kadrosu, ihtişamlı dekoru, kuvvetli prodüksiyonu ve etkileyici senaryosuyla TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşan “Alparslan: Büyük Selçuklu” sekizinci bölümüyle tüm izleyici kategorilerinde en iyi reytingleri elde ederek birinci sırada yer aldı. Dizi başladığı günden bu yana zirveden inmedi.

Dizinin sekizinci bölümünde Kekavmenos’un Alparslan’ı zehirlemeye çalışması çok konuşuldu. Öte yandan Alparslan’ın, Kekavmenos’ a, şakağında yaraya yol açan oku fırlatan çocuğun kendisi olduğunu yazan bir not göndermesi sosyal medyada çokça mesaj paylaşıldı.

Dizinin sekizinci bölümünde neler oldu? İşte sekizinci bölümde yaşananlarla ilgili detaylar:

Alparslan’ın karargâha yaptığı beklenmedik saldırı, Bizans tarafında büyük şaşkınlığa yol açtı. Karargâha sahip olma isteği ise, iki taraf arasında büyük bir mücadeleye sahne oldu. Alparslan’ı şartları konuşmak için Vaspurakan kalesine davet eden Kekavmenos, Alparslan’a hain bir plan hazırladı. Plana göre Alparslan’ın yemeğine panzehiri kendisinde olan bir zehir katacak ve karargahı geri alacaktı. Ancak Akça ve Alpagut sayesinde, Alparslan değil Kekavmenos zehirlendi. Dizinin finalinde Alparslan’ın “İmdi ya asıl şartlarımı konuşma… Ya da oğlun Yannis’in yanına gitme vaktidir, Tekfur Kekavmenos” demesi üzerine Kekavmenos’un vereceği karar bir sonraki bölüm için merak uyandırdı.

Yapımcılığını ve senaristliğini Emre Konuk‘un üstlendiği, yönetmen koltuğunda Sedat İnci’nin oturduğu “Alparslan: Büyük Selçuklu” dizisinde Barış Arduç ve Fahriye Evcen’e Mehmet Özgür, Yurdaer Okur, Sarp Levendoğlu, Sinan Tuzcu, Korel Cezayirli, Gizem Karaca, Erdinç Gülener, Toprak Sergen, Olcay Kavuzlu, Rabia Soytürk, Esila Umut, Hakan Şahin, Ayşegül Ünsal ve Esra Kızıldoğan gibi başarılı isimler eşlik ediyor.

Sultan Alparslan’ın 1048 – 1071 yılları arasındaki Anadolu’yu fetih sürecini konu alan hikayesiyle “Alparslan: Büyük Selçuklu” her Pazartesi saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında…

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler