Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Amadeus oyunu Ankara’da müthiş bir rekor kırdı!

Amadeus oyunu Ankara’da müthiş bir rekor kırdı!

tarafından ker_def

Ankara Congresium’da kapalı gişe sahnelenen ve biletleri haftalar önce tükenen “Amadeus”, 4 günde 12 bin 500 tiyatro sever tarafından izlenerek, yeni bir rekor daha kırdı. “Amadeus” gördüğü yoğun ilgi nedeniyle 19 -20 Şubat tarihlerinde yeniden Ankara Congresium’da perde açacak.

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment iş birliği ile sahnelenen “Amadeus”, Konya turnesi sonrası gittiği Ankara’da tiyatro severlerin büyük ilgisiyle karşılaştı.

Sahne önünde 35, sahne arkasında da 35 kişiden oluşan toplam 70 kişilik dev kadrosuyla sahnelenen ve başrollerini Selçuk Yöntem, Okan Bayülgen ve Özlem Öçalmaz’ın paylaştığı “Amadeus”, seyirci tarafından ayakta alkışlandı…

“AMADEUS” OYUN PROGRAMI:

24 Kasım Çarşamba / Zorlu PSM / 20.30

25 Kasım Perşembe / Zorlu PSM / 20.30

1 Aralık Çarşamba / Zorlu PSM / 20.30

2 Aralık Perşembe / Zorlu PSM / 20.30

25 Aralık Cumartesi / Zorlu PSM / 20.30

26 Aralık Pazar / Zorlu PSM / 19.30

27 Aralık Pazartesi / Zorlu PSM / 20.30

OYUN HAKKINDA…

Peter Shaffer tarafından kaleme alınan ve usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği oyunun kostümleri Nalan Alaylı tarafından hazırlanırken, “Amadeus”un, dönem makyajları ise Neriman Eröz’e ait.

Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Okan Bayülgen (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Özlem Öçalmaz’ın (Costanze) paylaştığı oyun, 18. Yüzyılda Viyana’da yaşayan efsane besteciler Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin çatışmasını ele alıyor.