Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Dilan Çiçek Deniz çok özel bir gururu yaşıyor!

Dilan Çiçek Deniz çok özel bir gururu yaşıyor!

tarafından ker_def

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment ortak yapımı ile kapalı gişe sahnelenen “Amadeus”, 4 sezonda sahnelenen 100 oyunla, toplam 250 BİN kişi tarafından izlendi. Dilan Çiçek Deniz, oyuna son dönemde Özlem Öçalmaz’ın yerine dahil olan bir isim olarak sahnede yer alıyor. Bugüne kadar dizi dünyasında etkili projelerde yer alan oyuncu, şimdilerde ise tiyatro deneyimi ile farklı bir süreç yaşıyor.

Oyuncunun kariyerinde Amadeus oyununun da büyük bir yeri bulunuyor ve şimdiye kadar oyunun ortaya koyduğu başarıda pay sahibi olmanın gururunu yaşıyor.

100. Oyuna özel olarak seyirciyi fuaye alanında canlı orkestra Mozart eserlerini çalarak karşıladı. Ayrıca tüm koltuklara çikolata bırakıldı ve bol bol anı fotoğrafı çekmek üzere Selçuk Yöntem, Tansu Biçer ve Dilan Çiçek Deniz’in karakter maskeleri dağıtıldı.

Usta yönetmen Işıl Kasapoğlu rejisiyle başrollerini Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Okan Bayülgen (Wolgang Amadeus Mozart) ve Özlem Öçalmaz (Constanze Weber) ile başladı. 2022 sezonunda “Amadeus”a Tansu Biçer (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Dilan Çiçek Deniz (Costanze Weber) katıldı. “Amadeus”, sahne önünde 35, sahne arkasında 35 kişiden oluşan toplam 70 kişilik dev ekibiyle sezonun en çok ses getiren prodüksiyonlarından birisi olarak seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.

1000 metreden fazla kumaşın kullanıldığı, 78 adet üretilen kostümüyle, el yapımı şapka ve peruklarıyla, yine 40 adet el yapımı mask ve özel olarak imal edilen 40 adet dönem ayakkabısıyla AMADEUS, Broadway ve West End yapımlarını aratmayacak bir prodüksiyon olarak Türk Tiyatrosu’na imzasını attı.

4 sezon boyunca toplam 18 ödülün sahibi olan “Amadeus”un kostümleri Nalan Alaylı tarafından hazırlanırken, dönem makyajları ise Neriman Eröz’e ait.

Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Tansu Biçer (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Dilan Çiçek Deniz’in (Constanze) başrolleri paylaştığı “Amadeus”, 18. Yüzyılda Viyana’da yaşayan efsane besteciler Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin çatışmasını ele alıyor.