Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Aziz dizisinde reyting birinciliği ve sosyal medya mutluluğu!

Aziz dizisinde reyting birinciliği ve sosyal medya mutluluğu!

tarafından ker_def

Show TV’nin yapımını O3 Medya’nın üstlendiği ilgiyle izlenen dizisi Aziz, Cuma akşamı birinciliğe adını yazdırarak zirveye oturdu. Dizinin dün akşam ekrana gelen beşinci bölümünde Aziz, hakkı olan malları alabilmek için harekete geçti ancak finalde herkesi korkutan bir gelişme yaşandı. Aziz ve işçiler, gizlice depoya girerken Mustafa’nın oğlu Aliş de peşlerinden gitti. Aziz, iplikleri alarak geri döndüğünde Aliş’in de peşlerinden gittiğini ve ortada olmadığını öğrendi.

‘Aziz’in beşinci bölümü AB ve ABC1 gruplarında elde edilen iyi reytingler sonrasında gün birincisi oldu. Geçen hafta elde ettiği başarıyı tekrarlayan Show TV dizisi, tüm kişiler kategorisinde de yine iyi reytingler aldı ama üçüncü sırayı elde etti.  Adını zirveye yazdıran #Aziz sosyal medyada da gündem oldu.

Aziz’in dün akşam yayınlanan yeni bölümünde Aziz’in güçlenmesini engellemek için Fransızlar zorluk çıkarmaya başladı. Aziz, atölyesi için iplik almaya çalışırken sürekli önüne engeller çıktı. Kimse ona mal satmayınca açık artırmada Galip’le rekabet ederek iplik almayı başardı ancak daha sonra ipler yandı denilerek kendisine teslim edilmedi. Bunun başka bir oyun olduğunu anlayan Aziz, depoya gizlice girip hakkı olan iplikleri almaya karar verdi. Atölyedeki işçilerle birlikte depoya giden Aziz, iplikleri almayı başardı ancak Mustafa’nın oğlu Aliş’in gizlice peşlerinden gelmesi tüm dengeleri değiştirdi. Finalde Mustafa’yla birlikte geri dönen Aziz, Aliş’in de peşlerinden gittiğini ve ortada olmadığını duydu. Herkesi korkutan bu gelişmenin ardından Aziz’in ne yapacağı merak konusu oldu.

ADEM BÜYÜK SIRRIN YAZILI OLDUĞU MEKTUBU KAYBETTİ

Kenan’ın ofisine hırsız girdi. Edip Payidar’ın tüm gerçekleri yazdığı mektubu ofisteki bir vazoya koyan Adem, vazonun çalınmasıyla köşeye sıkıştı. Kenan, mektubun peşine düştü. Adem büyük panik yaşarken Galip Bey, Pierre’e Adem’in gerçekleri öğrendiğini ancak durumu kontrol altına aldığını anlattı.

EFNAN GÜZEL SESİYLE HERKESİ BÜYÜLEDİ

Maksude’nin doğum günü yemeğinde Payidar ailesi bir araya geldi. Maksude ve Nigar Hala’nın davetiyle Aziz ve Efnan da katıldı. Payidarlar, Pierre ve Kenan’ın olduğu masaya Aziz ve Efnan’ın oturması gerilimi artırdı. Aziz ve Dilruba arasındaki bakışmalar herkesin dikkatini çekerken Dilruba’nın isteğiyle Efnan şarkı söyledi. Bunun üzerine “Bahçede Yeşil Çınar” türküsünü söyleyen Efnan’ın güzel sesi herkesi büyüledi.

AZİZ’E HAİN SALDIRI

Aziz’in Zülfikar Halı Atölyesi’ni açması Pierre ve Galip’in huzurunu kaçırdı. Şehirdeki dükkanlar, Aziz’e mal satmazken parasıyla iplik alamayan Aziz, çareyi açık artırmaya katılmakta buldu. Galip Payidar, Aziz’in önünü kesebilmek için adam tutarak Aziz’in açık artırmaya gelmemesi için uğraştı. Aziz, amcasının tuttuğu adamların saldırısına uğradı ancak hepsini etkisiz hale getirdi. Açık artırmada amcasıyla rekabet ederek iplikleri satın aldı. Galip Payidar’ın kendi öz yeğenine yaptığı bu hamle izleyicileri de şaşkınlığa uğrattı.

YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Aziz’in altıncı bölüm tanıtımı yayınlandı. Aliş’in tutuklandığı tanıtımda Aziz, küçük çocuğu kurtarmak için mücadele veriyor. Aziz hala Dilruba’ya aşık olduğunu itiraf ederken ikili arasında aşk dolu dakikalar yaşanıyor. Aziz ile Dilruba’nın birbirlerine duygularını açtıkları anlara şahit olan Efnan ise hayal kırıklığı yaşıyor. Aziz’in “Adem’le evlenme” demesi ve aşkını itiraf etmesi üzerine Dilruba’nın vereceği karar ise merakla bekleniyor.

Proje tasarımını Necati Şahin’in gerçekleştirdiği, yönetmen koltuğunda Recai Karagöz’ün oturduğu, senaryosunu Eda Tezcan’ın kaleme aldığı dizinin kadrosunda Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Simay Barlas, Ahmet Mümtaz Taylan, Fırat Tanış, Güven Murat Akpınar, Eren Hacısalihoğlu, Suzan Kardeş, Ayten Soykök, Elif Sönmez ve Füsun Demirel ve Meral Çetinkaya yer alıyor. Bu güçlü kadroya ayrıca Cenan Çamyurdu, Baran Akbulut, Haydar Köyel, Berkay Akın, Mehmet Avdan, Özgür Onan, İmren Şengel gibi birbirinden değerli isimler de eşlik ediyor.

Aziz, yeni bölümüyle Cuma akşamı saat 20.00’de Show TV’de!