Ana sayfa Sosyal Medya Bir setten çıkıp diğerine giriyor! İşte Boran Kuzum’un yeni projesi!..

Bir setten çıkıp diğerine giriyor! İşte Boran Kuzum’un yeni projesi!..

tarafından sevda

TelevizyonGazetesi.com / Detay-Ünlü oyuncu Boran Kuzum ekranlarda en son Menajerimi Ara adlı diziye konuk oyuncu olarak katılarak yer almıştı. Oyuncu daha sonra, Netflix’de Aşkın Kıyameti adlı filmle izleyici karşısına çıktı. Gülse Birsel’in Disney Plus için çektiği Yılbaş Gecesi filminin kadrosunda da yer alan oyuncu, Birsel’in filminin setinden çıkar çıkmaz Mucize Aynalar adlı sinema filmi için yeniden sete girdi.

Orchestra Content’in yeni projesi, edebiyat dünyamızın usta ismi ile sinemamızın önemli yönetmenini buluşturuyor! Kariyerini bir süredir Los Angeles’ta sürdüren yönetmen Tolga Örnek, altı yılın ardından Mucize Aynalar filmi için Türkiye’ye döndü.

Boran Kuzum instagram hesabında, yönetmen Tolga Örnek ile birlikte setten fotoğrafını paylaşarak altına, “İşte başlıyoruz” notunu düştü.

Tolga Örnek’in altı farklı Aziz Nesin hikayesinden uyarladığı Mucize Aynalar’ın başrollerinde Cengiz Bozkurt, Boran Kuzum, Şebnem Bozoklu, Eren Demirbaş ve Zerrin Sümer yer alırken konuk oyuncu kadrosunda ise İştar Gökseven, İdil Fırat ve Galip Erdal gibi usta isimler yer alıyor.

Film, farklı anlatımı ve orijinal görsel dünyasıyla öne çıkacak. Mucize Aynalar, seyirciyi kahkahalı, sürprizlerle dolu bir anlatımla hem gerçekçi hem de gerçeküstü bir yolculuğa çıkarmayı hedefliyor. Film, Nesin Vakfı’nın da 50. yılında hayata geçmesiyle ayrıca önem taşıyor.

Filmin yazarı ve yönetmeni Tolga Örnek, Mucize Aynalar projesinin nasıl ortaya çıktığını ise şöyle anlatıyor: “Aziz Nesin’in öykülerini ve kitaplarını on yıl sonra yeniden okumaya başladığımda inanılmaz şaşırdım, duygulandım, düşündüm ve tabii ki de güldüm. Hayatımıza ve kendimize gülmeye ihtiyacımız olan şu dönemde Aziz Nesin ruhuma ilaç gibi geldi. Neden Aziz Nesin öykülerinden uyarlanmış bir sinema filmi yapmayalım diye kendi kendime sormaya başladım. Bu soru bende giderek bir tutkuya dönüştü ve bu proje bir anda kariyerimin en önemli projesi haline geldi.”