Ana sayfa Dizi Haberleri Bu nasıl reyting böyle! Gönül Dağı dizisi hayranları gözlerine inanamadı!

Bu nasıl reyting böyle! Gönül Dağı dizisi hayranları gözlerine inanamadı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Gönül Dağı dizisinin reytingleri düştü, birincilik güzel ama eski günleri arattı! Cumartesi akşamları TRT1 ekranında yayınlanmakta olan Gönül Dağı dizisinde 60. bölüm 16 Haziran akşamı izleyicilerle buluştu. Gülsim Ali İlhan ile Berk Atan’ın başrollerinde yer aldığı dizinin birinciliklerine artık hayranları alıştı.

İki sezondur ekranda fırtına gibi esen dizi, Anadolu insanının birçok güzel özelliğini yansıtmasının yanı sıra hikayenin hem eğlenceli hem de duygusal yönleri de milyonları ekran başına çekiyor.Gönül Dağı dizisi güçlü hikayesinin yanı sıra hem gençlerden hem de tecrübeli isimlerden oluşan oyuncu kadrosu ile de çok iyi bir sinerji ortaya koydu.

Setteki arkadaşlık ortamının dizinin sahnelerine yansıması başarının önemli faktörlerinden birisi oldu. Dizi bugüne kadar birinciliklere adını yazdırdı ve TRT1 için büyük de gurur kaynağı oldu. Ancak Ramazan ayı ile birlikte düşen reytingler de dikkatlerden kaçmıyor.

Geçen hafta başlayan bu düşüş süreci, bu hafta da devam etti. Şimdiye kadar tüm kategorilerde çift haneli reytingler alarak birincilikler elde etmesine alıştığımız dizi ilk kez hiçbir kategoride çift haneye ulaşamadı.

Geçen hafta sadece tek bir kategoride çift haneli reyting alabilen dizi, 60. bölümüyle bu hafta hiçbir kategoride 10’lu rakamları göremedi.

Tüm izleyici gruplarında gelen birincilikler bir teselli ve başarının da göstergesi. Ancak dizinin izleyici sayısının da düştüğünü çift hanenin altına gerileyen reytinglerden anlayabilirsiniz.

Kuruluş Osman dizisiyle birlikte Gönül Dağı bu sezonun en başarılı yapımı olarak göz dolduruyor. Her iki dizinin de Ramazan ayı ile birlikte çift haneli reytinglere veda etmesi dikkat çekiyor. Yine de her iki dizinin de yayınlanan tüm yapımlar arasında en iyi reytingleri alan diziler olduğunu söylemek gerekiyor.