Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Erdal Beşikçioğlu’nun en iyi dizilerinden birisi yayına giriyor!

Erdal Beşikçioğlu’nun en iyi dizilerinden birisi yayına giriyor!

tarafından ker_def

Kaan Müjdeci’nin çağdaş bir yorumla uyarlayıp yönettiği ve Türkiye’nin ezber bozan yayın platformu GAİN’de izleyiciyle buluşmak için gün sayan “Hamlet” dizisinin basın galası, 14 Ekim Perşembe günü Cinemaximum Kanyon’da gerçekleşti. Erdal Beşikçioğlu, bugüne kadar kariyerinde yer alan Behzat Ç dizisinden sonra en iyi dizisinin Hamlet olduğunu söyledi. Oyuncunun bu sözleri dizinin yayını öncesinde merakı daha da artırdı.

Basın galasına Kaan Müjdeci, oyuncular Erdal Beşikçioğlu, Elit İşcan, Şebnem Bozoklu, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Şungar, Murat Kılıç, Çiğdem Selışık Onat, Cihat Tamer, Serdar Orçin, Emrullah Çakay, Ozan Çelik, Kutay Sandıkçı, Çiçek Acar ve Mustafa Alabora ile yapımcılar Kanat Doğramacı ve GAİN Medya yöneticileri katıldı.

Erdal Beşikçioğlu'nun en iyi dizilerinden birisi yayına giriyor! 8

İlk iki bölümün gösteriminin ardından tüm ekip, Muammer Brav moderatörlüğünde basın mensuplarının sorularını yanıtladılar. Shakespeare’in ölümsüz trajedisini, Adalar’daki fayton krallığı üzerinden bir Türk aile dramasıyla buluşturan sıra dışı “Hamlet”, 19 Ekim’den itibaren tüm bölümleriyle GAİN’de!

GAİN ve Asteros Film ortak yapımı “Hamlet”, Kaan Müjdeci’nin, Shakespeare’in ölümsüz eserinden uyarlayarak gerçek bir hikâyeyle harmanladığı ve yönettiği ilk dizisi. “Hamlet”, Büyükada’daki “fayton krallığı” üzerinden hem hayatın hem de Türkiye’nin akıl almaz görünen, çarpıcı ve bir o kadar da absürt gerçeklerine adeta ışık tutuyor.

Tüm bölümleriyle 19 Ekim 2021 Salı günü yeni nesil içerik platformu GAİN’de yayınlanacak olan “Hamlet” sezonun en iddialı yapımları arasında yer alıyor. Yedi bölümlük dizi, oyuncuların muhteşem performansları, sürükleyici hikâye anlatımı ve sinematografik başarısının yanı sıra değindiği derin konularla da çok konuşulacak.

Basının yoğun ilgi gösterdiği ve olumlu tepkiler alan dizinin basın galası, oyuncuların açıklamalarıyla renklendi. Şebnem Bozoklu, Kaan Müjdeci’nin atlar başta olmak üzere tüm hayvanlarla iletişiminin ne kadar güçlü olduğuna değinirken, Müjdeci’nin dizide kendisine rol arkadaşı olarak gerçek bir kurt seçtiğini anlattı.

Erdal Beşikçioğlu'nun en iyi dizilerinden birisi yayına giriyor! 9

Dizideki tüm hayvanların ihtiyaçlarıyla birebir kendisinin ilgilendiğini belirten Müjdeci “Onlarla iletişim kurmak için birlikte yaşamak, tanımak gerekiyor. Bu yolu izliyorum ve benim için her şeyden önemlisi onların zorlanmadan, sağlıkları korunarak rol almaları.” derken proje boyunca hiçbir canlının zarar görmediğinin altını özellikle çizdi.

Oyuncu kadrosunun en yaşlı ismi olduğunu belirten Cihat Tamer’in “Çürümüş bir şeyler var Danimarka Krallığı’nda” cümlesiyle biten tiratla sona erdirdiği konuşması ise büyük alkış aldı. Tüm oyuncular, bütünüyle alışılmışın dışında, böylesine iddialı bir projede yer aldıkları için çok mutlu olduklarını ve Kaan Müjdeci’nin isminin, güçlü yeteneği ve sıra dışı yaklaşımlarıyla dünya çapında giderek daha da fazla duyulacağını vurguladılar.