SON DAKİKA
27 Kasım 2022 19:22

SON HABERLER

Kanal D’nin Yargı dizisi kararı büyük bir risk mi, yoksa büyük bir akıllılık mı?

TelevizyonGazetesi.com / Özel Analiz – Kanal D ekranlarında yeni dizi Yargı’nın ne zaman başlayacağı ortaya çıktı. 19 Eylül Pazar akşamı Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun başrolündeki yeni dizi başlıyor… Hukuk konusunda bu sezon ekrana gelecek en güçlü hikayeye sahip olan Yargı, Sema Ergenekon tarafından senaryolaştırıldı.

Sema Ergenekon’un Adliye Sarayı’nda geçen 2 yıllık deneyimi ve araştırmaları ile oluşturulan hikaye, dizi hayranları da fazlasıyla etkileyecek. Fragmanları yayınlanınca beklentilerden çok daha iyi bir dizinin geldiğini herkes fark etti.

Kanal D, diziyi pazar günü yayınlayarak büyük bir hata mı yapıyor? Çünkü Pazar akşamları Teşkilat gibi çok etkili bir dizi var. Ayrıca hafta sonu izleyici sayısı, hafta içine göre biraz daha düşük oluyor… Tüm bu dezavantajlara rağmen Kanal D’nin Yargı dizisi için aldığı karar net…

Peki bu durum bir risk mi, yoksa çok akıllıca alınmış bir karar mı? Bunu anlamak için önce geçen hafta yayınlanan iki diziye bakmamız gerekiyor. Fox TV ekranında Uzak Şehrin Masalı ve Show TV’de de İçimizden Bir isimli yapımlar pazar akşamları yayınlanmaya başlandı. Bir de yaz döneminden gelen atv’nin İkimizin Sırrı isimli dizisi rekabette yer alıyor.

Teşkilat’ın 26 Eylül Pazar akşamı ikinci sezona başlayacağını da hatırlatalım. Şimdi soruya geri dönelim. Kanal D’nin Yargı dizisi kararı bir hata mı?

Aslında değil… Çok akıllıca alınmış bir karar gibi duruyor. Zira hafta içi zaten çok zorlu diziler var ve güçlü eşleşmeler arasında sıyrılmak o kadar kolay olmayabilir.

Ancak Pazar akşamı sadece TRT1’de Teşkilat dizisinin büyük bir gücü var. Ama geride kalan izleyicileri toparlayabilecek güçte bir yapım henüz görünmedi. İşte Yargı dizisi Pazar akşamı Teşkilat’ı izlemek istemeyen kitleyi kendisine çekebilir. Bu da Kanal D’nin Teşkilat’ın karşısına güçlü bir dizi getirmesini sağlayabilir.

Aslında Pazar akşamı çok etkili bir dram hikayesine yer var. Sadece şimdiye kadar yapılan denemelerde izleyici bir yapıma sımsıkı sarılmadığı için Teşkilat hep çok yüksekte gözüktü.

Geçen sezon Kefaret dizisi kendi izleyicisini bulmuş ve Teşkilat’a direnebilen tek dizi olmuştu. Yani hikayeniz güçlü olur ise, Pazar akşamları bunu bekleyen hazır bir izleyici kitlesi var. İşte bu gerçeklik Kanal D’nin Yargı dizisini Pazar gününe almasının arkasındaki nedeni de anlatmaya yetiyor.

Çok akıllıca ve stratejik olarak alınmış olan bu kararın ilk yansımasını 19 Eylül Pazar akşamı yaşanacak rekabette görebileceğiz.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler