Ana sayfa Dizi Fragmanları Kırmızı Kamyon gitti, Kahraman Babam geldi! Show TV’nin dizisi ikinci şansını kullanıyor!

Kırmızı Kamyon gitti, Kahraman Babam geldi! Show TV’nin dizisi ikinci şansını kullanıyor!

tarafından ker_def

Kırmızı Kamyon dizisi olarak Show TV ekranında ilk bölümü yayınlanan yapım düşük reytingler alınca ertelenmişti. Aradan geçen birkaç ayın ardından proje bu sefer Kahraman Babam olarak izleyicilerin karşısına çıkacak. Görkem Sevindik, Ushan Çakır ve Nilay Deniz’in başrollerinde yer aldığı dizi itfaiyecilerin hikayesini anlatıyor.

İlk bölümü yayınlandıktan sonra çok düşük reytingler alan Kırmızı Kamyan, apar topar yayından kaldırılmıştı. Haziran ayına ertelendiği duyurulan projenin ismi Kahraman Babam olarak değiştirildi. Dizide bazı düzenlemeler de yapıldı ve yayına hazır hale geldi. Kahraman Babam, ilk bölümü ile 14 Haziran Pazartesi akşamı saat 20.00’de izleyicilerle buluşacak. İlk bölümün tekrarı mı olacak yoksa farklı sahneler de bulunacak mı, merakla bekleniyor. İtfaiyecilerin hikayesinin anlatıldığı ilk dizi olması noktasında da Kahraman Babam farkını sergileyecek.

Kendini insanları kurtarmaya adamış itfaiye başçavuşu Uğur, karanlık bir gecede karısını alevlerin arasından çekip çıkaramamıştır. Hayatının dönüm noktası olan bu olay sonrası eşini toprağa veren Uğur, biricik kızı Ömrüm’ü de kaybetmiştir. Ömrüm artık annesinin ailesinin yanına yerleştirilmiştir.

Uğur’un bir zamanlar can dostu olan Cem, omuz omuza pek çok hayatı birlikte kurtardıkları dostuna artık düşmandır. Kız kardeşinin ölümüne Uğur’un sebep olduğunu düşünmektedir. Yeğeni Ömrüm’ün sevgi dolu bir aile ortamında büyümesini istediği için Uğur’la bir hukuk mücadelesi içine girmiştir.

Çıkan bir yangına müdahale eden Uğur ve arkadaşları büyük bir başarı elde ederler. İçerde ölümü bekleyen çocukları kurtaran Uğur, daha söndürme çalışmaları sürerken karşılaştığı adamla bir yıl öncesine döner. Artık karısının ölümüne neden olan yangına dair bir ip ucuna ulaşmıştır. Uğur kundak çetesinin başına kadar uzanacak bu yolda ilk adımını atacaktır.

Uğur hem karısını kaybettiği yangının faillerini bulup adalete teslim etmek, hem de hayatının anlamı kızı Ömrüm’ü yanına almak için amansız bir mücadeleye girecektir. Mahkemece atanan adli psikolog Yonca, Uğur’un savaşına tanıklık ederken, büyük kararı etkileyecek en önemli kişi olacaktır.

Yapım: 10. Ev Yapım
Yapımcı: Kerem Çatay, Suavi Doğan
Bölüm Hikayesi: Sema Ergenekon
Senaryo: Sevgi Yılmaz, Devrim Yıldız Özdemir, Bahar Kaya
Yönetmen: Osman Kaya

OYUNCULAR
Görkem Sevindik
Nilay Deniz
Ushan Çakır
Fatih Al
Tuğçe Altuğ
Deniz Hamzaoğlu
Aslı Orcan
Toprak Sağlam
Sümeyye Aydoğan
Ebrar Alya Demirbilek
Burak Berkay Akgül
Timur Ölkebaş
Gürberk Polat
Efekan Can
Melisa Akman
Uğur Arda Başkan
Hakan Altıner
Gamze Demirbilek
Yaşar Aydınoğlu
Mehmet Mehmetof
Kağan Uluca
Tuğçe Karabayır