Ana sayfa Dizi Fragmanları Kuruluş Osman dizisinde bir ayrılık ve ekrana damga vuran sonuç

Kuruluş Osman dizisinde bir ayrılık ve ekrana damga vuran sonuç

tarafından ker_def

Ekranların en çok izlenen dizisi ‘Kuruluş Osman’, sürprizlerle dolu ve heyecan yüklü 48’inci bölümüyle de reytinglerin ve sosyal medyanın zirvesinde yer aldı. Tüm Kişiler ve ABC1 kategorilerinde 12-13 reytingler elde eden dizi günü birinci sırada tamamlayarak, Sadakatsiz’nin önünde yer aldı. Dizi AB grubunda ise çarşambanın en çok izlenen ikinci yapımı oldu.

‘Kuruluş Osman’, #KahramanlarCanVerir etiketiyle sosyal medyanın zirvesindeydi. Türkiye ve dünya gündeminde zirvede yer alan dizinin 48’inci bölümüne, Bayhoca’nın şehit düşmesi ve efsanevi Moğol komutanı Kara Şaman Togay’ın uç bölgesine gelişi damga vurdu. Bayhoca’ya hayat veren Yağız Dikmen de diziden ayrılmış oldu.

Kuruluş Osman dizisinde bir ayrılık ve ekrana damga vuran sonuç 7

Nikola’yı ele geçirmek için giriştiği harekatta tuzağa düşen ve Bizans kuvvetleri tarafından çembere alınan Osman Bey ve alpleri, kanlarının son damlasına kadar savaştı. Osman Bey yaralıları savaş alanından çıkarmak için cansiperane mücadele ederken; düşmana büyük zayiat vererek çekildi. Bayhoca ve diğer yaralıların obaya gönderilmesinin ardından,
bir avuç alpiyle birlikte pusu kuran Osman Bey, Göktuğ ve emrindeki Kuman askerlerinin yardımıyla Flatyos’u ele geçirdi.

Ağır yaralı vaziyette obaya getirilen Bayhoca’nın tüm müdahalelere rağmen şehit düşmesi büyük üzüntüye neden oldu. Osman Bey tuzağa düşmesine neden olan haini yakalamak üzere and içerken; kendisini oyuna getirenleri bulmak için Göktuğ’u görevlendirdi.

Osman Bey’in konuşturmak istediği Flatyos’u obaya getirmesi ortalığı karıştırdı. Dündar Bey, Flatyos’un ismini vermesinden endişe ederken; Savcı Bey ve Lena Hatun evlatlarının katilinden hesap sormak istedi. Osman Bey hainlerin ismini vermeden Flatyos’un infaz edilmeyeceğini söylese de evlat acısına dayanamayan Savcı Bey ve Lena Hatun, Flatyos’un cezasını kesti.

Sahte iskan belgelerini teslim ederek hainlerin kimliğini öğrenmek isteyen Göktuğ, Helen’le buluşmaya gitti ancak karşısında Kara Şaman Togay’ı buldu. Askerlerini öldürülen Göktuğ tuzaktan yaralı kurtulurken belgeler de Togay’ın eline geçti. Togay, ardından Helen, Süleyman ve Melik’le buluştu. Papalık ajanları belgelerin sahte olduğunu fark edince hayal kırıklığına uğradı ve Togay’ı Osman Bey’e karşı kışkırttı.

Malhun Hatun, babasının geldiği haberini verince, Osman Bey, Umur Bey ve alplerini karşılamak üzere yola çıktı. Kara Şaman Togay ve emrindeki Moğol güçleri de Osman Bey’in peşine takıldı…

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, atv ekranlarında çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.İşte 49. yeni bölüm fragmanı: