Ana sayfa Dizi Fragmanları Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin 3. yeni bölümünde sarayda düğüm çözülüyor!

Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin 3. yeni bölümünde sarayda düğüm çözülüyor!

tarafından ker_def

TRT 1 ekranlarında geçtiğimiz haftalarda yayın hayatına başlayan, Osmanlı tarihinin en ihtişamlı hükümdarlarından Fatih Sultan Mehmed’in hayatına ışık tutacak olan “Mehmed: Fetihler Sultanı” 12 Mart Salı akşamı saat 20.00’de üçüncü bölümüyle ekranlara gelecek.

Serkan Çayoğlu’nun başrolünde yer aldığı ve hayranlarının da çok ilgi gösterdiği Mehmed: Fetihler Sultanı dizisinin üçüncü bölümünde neler olacak? İşte dizinin yeni bölümünde yaşanacaklarla ilgili detaylar:

Mehmed, Capello’yu Sultan Murad’ın huzuruna çıkartmış ve kendisine atılan iftiraları boşa düşürmüştü. Sultan Murad buna rağmen Mehmed’den adına bastırılan akçenin hesabını sorar. Mehmed, Sultan Murad’a izahatını yapar ve Murad’ı teskin eder. Şimdi sırada üzerlerine yürüyen Haçlılarla cenk vardır.

Mehmed divanda bir Oğuz Birliğinden bahseder, Çandarlı ise bu fikrin karşısındadır. Murad ne yapacak, Mehmed’in mi Çandarlı’nın mı fikrine katılacak? Mehmed babasının emriyle yola çıkmış, sürdüğü izlerle Yanoş’tan kaçan bazı Eflaklıları bulur. Eflaklılar sayesinde Yanoş’a hamle yapmak için bir plan kurar.

Yanoş da savaş öncesi Osmanlı’ya karşı hamleler yapar. Murad’ı karargahında, Mehmed’i ise çektiği pusuda yenmek isteyen Yanoş başarabilecek mi? Yoksa Mehmed, Yanoş’un planlarını altüst ederek muzaffer mi olacak?

Şehzade Ahmed leblebi yerken boğulmaktaydı, bu olaya yalnızca Hüma ve kalfası Çeşmidil şahitti. Hüma, Ahmed’in ölümüne göz mü yumacak? Yoksa yardım edecek mi? Bu olay sarayda nasıl yankı bulacak? Bu olay Halime ve Hüma’ya arasında nasıl bir gerilim yaratacak?

Bizans’ta ise beklenmedik bir sürprizle karşılaşırmış ve Demetrios kendisine kurulan tuzaktan kurtularak şehre dönmüş ve imparator olmuştu. Helena, Konstantinos ve Notaras bu durum karşısında şaşkınlığa düşmüştü. Demetrios kendisine kurulan girişimden dolayı nasıl bir hüküm verecek? Helena, Konstantinos ve Notaras’ın bu duruma cevapları ne olacak?

Gerilim ve heyecan dolu bölümüyle Mehmed: Fetihler Sultanı 12 Mart Salı TRT 1’de.