Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Mütevaziliğiyle kalpleri kazanan Kerem Bürsin şimdi de kadınların yanında!

Mütevaziliğiyle kalpleri kazanan Kerem Bürsin şimdi de kadınların yanında!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kerem Bürsin’i durdurabilene aşk olsun. Sen Çal Kapımı dizisinden elde ettiği ivmeyle kariyer basamaklarını hızla tırmanan Bürsin, sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktan vazgeçmiyor. Yakışıklı oyuncu, kadın haklarını savunan derneğin Türkiye sözcüsü oldu.

Bugüne kadar birçok dizide rol alan Kerem Bürsin, kariyerinin en büyük çıkışını Sen Çal Kapımı dizisiyle yaptı. Başrolünü, gerçek hayattaki sevgilisi Hande Erçel’le paylaştığı Sen Çal Kapımı dizisi, bugüne kadar 85 ülkeye satılınca Kerem Bürsin, dünya çapında tanınan bir oyuncu haline geldi.

Mütevaziliğiyle kalpleri kazanan Kerem Bürsin şimdi de kadınların yanında! 12

Kerem Bürsin, Sen Çal Kapımı’nın sona ermesinden sonra herhangi bir projede yer almadı. Bu süreçte dinlenmeyi ve yeni gelen teklifleri değerlendirmeyi tercih eden Bürsin çok anlamlı bir projede yer almaya karar verdi.

Ünlü oyuncu Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi tarafından 2014’te, cinsiyet eşitliğinin yaygın hâle getirilmesi için başlatılan dayanışma hareketi He For She’nin Türkiye’deki ilk sözcüsü oldu.

Mütevaziliğiyle kalpleri kazanan Kerem Bürsin şimdi de kadınların yanında! 13

Amacı toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak olan He For She, bu mücadelede özellikle erkeklerin desteğini almaya çalışıyor. Dernek, Türkiye’deki ünlü erkek sözcüsü olarak da Kerem Bürsin’le anlaştı.

Kerem Bürsin bir süre önce hareket için özel olarak çekildiği bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Bu harekete destek amaçlı verdiği pozda üzerinde “Artık cinsiyetçi şakalara gülmüyorum ve tepki göstermiyorum” yazılı bir kağıt tutan Bürsin bu mesajla cinsiyetçi şakaların artık yapılmaması gerektiğine dikkat çekmişti.