Ana sayfa Dizi Analiz Teşkilat dizisi 83. bölüm analizi; Neslihan istifa etmeye karar verdi

Teşkilat dizisi 83. bölüm analizi; Neslihan istifa etmeye karar verdi

tarafından ker_def

TRT 1’de yayınlanan Teşkilat, önceki akşam seksen üçüncü bölümüyle ekranlara geldi. Teşkilat, yeni sezonda kadroya dahil olan oyuncuları, yeni mekanları ve izleyiciyi her daim şaşırtan yeni hikayesiyle yine izleyicileri ekran başına kilitledi.

Teşkilat’ta önceki akşam neler oldu? İşte detaylar: Ömer’in Horus’un planından bir adım önde olmasıyla işler Gökhan’ın istediği gibi gitmedi. Başarılı geçen operasyonun ardından ekip karargaha ellerinde bir kısmı yanmış da olsa Şirket’e ait belgelerle döndü. Neslihan sonunda Gökhan’ın gerçek yüzünü gördü.

Gökhan’ın Bulgaristan’daki hücre evindeki hain planını, Neslihan’ın elinden gerçekleştirmek istemesi Neslihan için büyük bir darbe oldu. Ekibe karşı kendini sorumlu hisseden Neslihan istifa etmek istese de Ömer buna engel oldu.

Belgelerin incelenmesiyle ele geçirilen sonuçlar devletin üst düzey kademeleriyle paylaşıldı ve karşı hamle yapılması kararlaştırıldı. Şirket’in yeni bir Balkan ve Avrupa haritası hayaline ilk darbe Kosova ile yapılacak olan İHA anlaşmasıydı ancak Kosova Savunma Bakanı’nın kızının kaçırılmasıyla imza süreci zora girdi. Duruma el koyan ekip kızı kurtarmak için harekete geçti.

Scarlett araya girerek Şirket tarafından cezası kesilen Gökhan için ikinci bir şans istedi. Eline geçen fırsatı değerlendirmek isteyen Gökhan, tüm kozlarını öne sürdü. Gökhan, Ömer’in karşısına geçmişini çıkarıp ondan kurtulmayı hedeflese de istediğine bir türlü ulaşamayınca son hamlesini yaparak Ömer’i büyük bir ikileme sürükledi.

Diğer yanda ise Neslihan, Gökhan’a karşı sessiz kalmayarak onu resmi bir görüşme çerçevesinde konutuna davet etti. Neslihan’ın sözlerine karşılık Ömer’in hayatına dair imalarda bulunan Gökhan’ın hamlesiyle Neslihan büyük bir şok yaşadı. Tüm bu yaşanan gelişmeler sonucunda vaktin de daralmasıyla Neslihan görevinden istifa etmeye karar verdi.

‘Teşkilat’, yeni bölümleriyle her pazar akşamı TRT 1’de.