Ana sayfa Dizi Fragmanları Teşkilat dizisinde Koral elektronik harp sistemi yeni bölüme konu oldu

Teşkilat dizisinde Koral elektronik harp sistemi yeni bölüme konu oldu

tarafından ker_def

TRT 1’in Pazar akşamlarına damga vuran ve soluk soluğa izlenen dizisi “Teşkilat ”, 9 Mayıs Pazar akşamı saat 20.30’da onuncu bölümüyle ekranlara gelecek. Reytinglerin zirvesinden inmeyen “Teşkilat”ın yeni bölümünde; nefesleri kesecek Çöl Arslanı operasyonu başlıyor…

Türk yapımı olan elektronik harp sistemi Koral sistemleri sınır bölgesine gönderiliyor… Ekibin Türkiye’ye dönüşünün ardından Suriye’de bulunan Türk konvoyuna yapılan saldırı sonrası Ankara harekete geçer. Suriye’deki Türk askerlerinin ve hava sahasının korunması için son teknoloji ürünü KORAL sistemlerinin bölgeye sevk edilmesine karar verilir.

Teşkilat dizisinde Koral elektronik harp sistemi yeni bölüme konu oldu 9

Suriye’ye giden Fadi köşeye sıkışıyor… Soluk kesen bir maceranın ardından Türkiye’ye getirilen Kasım Firawi, amcası Zayed Fadi ile ilgili kritik bilgileri anlatır.

Ekip Fadi’nin para işlerini yürüten muhasebecisiyle ilgili istihbaratı değerlendirmeye karar verir. Muhasebecinin Suriye’ye geleceği bilgisi üzerine, Mete Bey Fadi’ye ulaşmak için ekibi Suriye’ye gönderir.

Ceren, koral sistemlerinin peşinde

Ceren, Şef’ten aldığı talimatla KORAL’ın kurulumuna ait kritik bilgileri elde etmek için harekete geçer. Ekip, KORAL sistemlerini taşıyan kargo uçağıyla birlikte Suriye’ye ulaşır ve havalimanında kurdukları düzenekle Fadi’nin muhasebecisini dinlemeye başlar.

Dinledikleri konuşmalardan Fadi’nin Suriye’ye geleceğini öğrenirler. Muhasebecinin bir zaafını tespit eden ekip, Fadi’yi ortadan kaldırmak üzere zekice bir oyun kurar.

Teşkilat dizisinde Koral elektronik harp sistemi yeni bölüme konu oldu 10

Ekip zorlu bir tercih yapmak zorunda

Fadi’nin Suriye’ye geliş amacının da KORAL sistemlerini etkisiz hale getirmek olduğu ortaya çıkar. Türk üssüne yapılacak yeni bir saldırının istihbaratı ekibi zorlu bir tercih yapmak zorunda bırakacaktır…

Teşkilat dizisinde Koral elektronik harp sistemi yeni bölüme konu oldu 11

‘Teşkilat’ onuncu bölümüyle pazar akşamı saat 20.30’da TRT 1’de…