Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Aziz dizisinde büyük gerçek nihayet ortaya çıktı!

Aziz dizisinde büyük gerçek nihayet ortaya çıktı!

tarafından ker_def

Show TV’nin yapımını O3 Medya’nın üstlendiği dizisi ‘Aziz’in dün akşam ekrana gelen bölümü sürpriz gelişmelere sahne oldu. Heyecan dolu bölüm sosyal medyada da en çok konuşulanlar arasındaydı. #Aziz ve bölüm etiketi #AsılGerçek Twitter Türkiye’de TT listesinde yer aldı.
Edip Payidar ile ilgili gerçeklerin peşine düşen Aziz, Galip ve Pierre’in yalanlarıyla köşeye sıkıştı. Babasının Fransızlarla çalıştığına inanmak istemeyen Aziz, finalde Efnan’ın ulaştığı bir belge sayesinde asıl gerçeği öğrendi. Edip Payidar’ın Ankara için çalıştığını öğrenen ve şehit oğlu olduğunu anlayan Aziz’in duygu dolu anları ekran başındaki izleyicileri de derinden etkilemeyi başardı.

Cuma akşamlarına damgasını vuran Aziz’in dün akşam ekrana gelen 11. bölümünde; Aziz babasıyla ilgili asıl gerçeği öğrendi. Derslerden vazgeçtiğini Pierre’e söylemeye giden ve bu sırada Pierre’nin yok etmeye çalıştığı çok önemli bir belgeye ulaşan Efnan, soluğu Aziz’in yanında aldı. Bulduğu belge Mustafa Kemal Paşa’dan Edip Bey’e gelen telgraftı. Sonunda babasının Ankara için çalıştığına inanan Aziz Payidar, bir şehit oğlu olmanın gururuyla gözyaşlarına hakim olamadı.

PİERRE VE GALİP’İN BÜYÜK YALANI AZİZ’İ DERİNDEN ETKİLEDİ

Galip’e silah doğrultan Aziz, elindeki silahın ateş almadığını göstererek babasının öldürüldüğünü söyledi. Aziz’in sözleri karşısında daha fazla dayanamayan Galip olduğu yere yığıldı. Yaşadığı korkudan dolayı kalp krizi geçirdiği anlaşılan Galip’e, yardım eden kişi Aziz oldu. Babasının iflas etmediği gibi intihar da etmediğini anlayan Aziz öfkesine hâkim olmakta zorlanırken, babasıyla ilgili bildiklerini Aziz’e tam da nişan töreninde söyleyerek tüm bu olaylara yol açan Dilruba pişman olduğunu dile getirdi. Aziz’in nişan günü apar topar gitmesiyle yıkılan Efnan’ın gözyaşları izleyenlerin yüreklerine dokundu.

Kendisini toplayarak babası Veysi’nin karşısına çıkan Efnan’ın kendinden emin ve güçlü hali dikkat çekti. Ancak tüm bunları Pierre’in Veysi’ye nişanı bozmak istediği için yaptırdığı ortaya çıktı. Pierre Aziz’e, babasının Fransızlarla iş birliği yaptığı için Türk hükümeti tarafından öldürüldüğünü söyledi. Babasının vatan haini olacağına inanmak istemeyen Aziz, Galip’in karşısına çıktı. Amcasından da babasının ölümüyle ilgili aynı şeyleri duyan Aziz’in yaşadığı çaresizlik ekran başındakileri derinden etkiledi.

DAYI, ANKARA’NIN ADAMI ÇIKTI

Sonunda Efnan ile bir araya gelebilen ve ona her şeyi anlatan Aziz, Efnan’dan aldığı güçle biraz olsun nefes aldı. Aziz ile Efnan’ın yeniden birlikte olmasının yanı sıra bölümün bir diğer sürprizi ise Dayı’nın Ankara’nın adamı olduğunun ortaya çıkmasıydı. Dayı’dan, babasının Ankara için çalışan yiğit bir Türk olduğunu öğrenen Aziz‘in kafası iyice karıştı. Dayı’nın ispatının olmaması, babasının Fransızlarla iyi dost olması Aziz’i çıkmaza sürükledi. Harekete geçen Aziz, Pierre’nin bahsettiği Fransızlara ait silahların peşine düştü. Babasının bu silahları saklamasından korksa da, gerçeklere ulaşmak için başka çaresi yoktu.

AZİZ İLE EFNAN’IN ROMANTİK NİŞANI BÜYÜK BEĞENİ KAZANDI

Aziz bu sırada yarım kalan nişanlarını gerçekleştirmek için Efnan’a büyük bir sürpriz yaptı. Atölyede sevdikleriyle birlikte nişan düzenleyen Aziz’in sürprizi karşısında Efnan çok mutlu oldu. Birbirlerine büyük bir sevgiyle bakan âşıkların duygusal anları izleyenlerin beğenisini kazandı.

AZİZ, SİLAHLARIN YERİNİ BULDU

Babasının sakladığı silahların yerini bulan Aziz yıkıldı. Galip ve Pierre’in anlattıklarından sonra silahların üzerinde yer alan Fransız bayrağını görünce Aziz köşeye sıkıştı. Babasının hain olmasından korkan Aziz, finalde asıl gerçeği öğrendi.

Aziz, yeni bölümüyle Cuma akşamı saat 20.00’de Show TV’de!