SON DAKİKA
29 Ocak 2023 09:53

SON HABERLER

Demet Evgar reddetti, Farah Zeynep Abdullah kabul etti!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Bir zamanların arabesk şarkıcısı Bergen’in hayatını anlatacak Bergen isimli filmin çekileceği çok uzun süre önce duyurulmuştu. Ancak araya giren pandemi filmin hayata geçmesine engel olmuştu. Başrol oyuncusu için geçen isimlerin sürekli değiştiği Bergen filminde başrol oyuncusu en sonunda Farah Zeynep Abdullah oldu.

Bergen’i canlandırması için teklifin götürüldüğü ilk isim Serenay Sarıkaya’ydı. Film için pandemi öncesinde hazırlıklara başlanmış ancak salgın hastalık patlayınca 2020 yılında yapılması beklenen çekimler ertelenmişti. Çekim için yine uygun koşullar doğduğunda ise filmin takvimi, Serenay Sarıkaya’nın programına uymayınca genç oyuncu projeden çekilmişti.

Birkaç ay önce bu kez başrol için Demet Evgar’ın adı açıklandı. Bergen’i canlandırması için yetenekli oyuncuya teklif götürülmüştü. Ancak Evgar’ın teklifi kabul ettiği resmen hiç açıklanmadı. Kesin haber geçen hafta geldi. Demet Evgar teklifi reddetmişti.

Demet Evgar’dan hayır yanıtını alan yapımcı şirket son olarak Farah Zeynep Abdullah’a teklif götürdü. Abdullah teklifi kabul etti ve böylece yılan hikayesine dönen projede başrol nihayet kesinleşti. Farah Zeynep Abdullah projeyi kabul ettiğini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Son olarak TRT 1’de yayınlanan Masumlar Apartmanı’nda İnci karakteriyle izlediğimiz Farah Zeynep Abdullah, son derece başarılı bir sezon geçiren dizinin finaline az kala ekipten ayrıldığını açıklamıştı. Abdullah bu kararı üzerine hayranları tarafından çok büyük tepki görmüştü. Tepkiler öyle bir hal almıştı ki bazı izleyiciler işi beddua etmeye kadar getirmişti.

Farah Zeynep Abdullah’ın Bergen rolünü kabul etmesi ise büyük bir mutlulukla karşılandı. Hayranları Abdullah’ın bu role çok yakışacağını söyledi.

Bergen kimdir?

1959 yılında Mersin’de doğan Bergen,müzik kariyerine 1982 yılında çıkardığı Şikayetim Var adlı albümüyle başladı. 31 Ekim 1982’de kocası tarafından yüzüne atılan kezzap sonucu iki gözünü de kaybetti, daha sonra sol gözü görme yetisi kazandı ve sağ gözünün hasarı yüzünden saçlarını sağ gözünün üzerine atmasıyla, bazense güneş gözlüğüyle olan imajıyla akıllarda kaldı. 1986’da yayınladığı dördüncü stüdyo albümü “Acıların Kadını”nı albümü ve kendi hayat hikayesini anlatan albümle aynı adlı filmde oynamasının ardından “Acıların Kadını” olarak anılmaya başladı. Sanat yaşamı boyunca Sen Affetsen Ben Affetmem, Kader Diyemezsin, Benim İçin Üzülme, Elimde Duran Fotoğrafın, Neden Dönmesin? gibi pek çok şarkı bıraktı. Bergen, 1989’da Pozantı, Adana’da boşandığı eşi tarafından kurşunlanarak öldürüldü.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler