Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Ekranların ağır abisi Hüseyin Elmalıpınar hayatını kaybetti!..

Ekranların ağır abisi Hüseyin Elmalıpınar hayatını kaybetti!..

tarafından sevda

TelevizyonGazetesi.com / Detay –2005-2007 yılları arasında yayınlanan Acı Hayat dizisinde, önce ‘Terzi’ karakterinin daha sonra da ‘Mehmet Kosovalı”nın sağ kolu olan ‘Numan’ karakteriyle hafızalara kazınan oyuncu Hüseyin Elmalıpınar vefat etti.

Yaşadığı Şişli’de kalp krizi geçiren 51 yaşındaki oyuncu  kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İstanbul Şişli’de ikamet eden ünlü oyuncu Hüseyin Elmalıpınar’ın mahallesinde yürürken kalp krizi geçirdiği öğrenildi.  Hemen hastaneye kaldırılan Elmalıpınar yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Oyuncunun vefatı sanat camiasında büyük üzüntü yarattı.

Bugüne kadar bir çok dizi ve filmde rol alan Hüseyin Elmalıpınar,  2009 yılında rol aldığı Kolpaçino filminde, canlandırdığı ‘Hüseyin’ adlı kabadayı karakteriyle hafızalarda yer etti.

Ekranların ağır abisi Hüseyin Elmalıpınar hayatını kaybetti!.. 102

23 Mart 1971 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen oyuncu ilk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Sahnenin alaylı oyuncularından olan Hüzeyin Elmalıpınar, tiyatroya Ankara Ekin Tiyatrosu’nda başladı.

İlk olarak Çiçek Taksi dizisi ile ekranlarda izlediğimiz oyuncu 2007 yılında yayınlanan Kutsal Damacana filminde ufak bir rol almasına rağmen unutulmayacak bir repliğe imza atarak akıllarda kaldı.

Oyuncu bugüne kadar; Kısmet, Hititler, Cumhuriyet, Salkım Hanımın Taneleri, Kayıp Cennet İnsanları, Gökten Düşen Hazine, Kutsal Damacana, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Kadri’nin Götürdüğü Yere Git, Çıngıraklı Top, Kanal-i-zasyon, Kolpaçino, Kutsal Damacana 3 Dracoola, Vay Başıma Gelenler, Vay Başıma Gelenler 2 Buçuk, Gülcemal, Yolunda A.Ş: Çinçin Bağları Hikayesi, Düğün Dernek 2: Sünnet, Sinyalciler: Son Akşam Yemeği, Bizim Semtin Çocukları gibi pek çok yapımda rol aldı.