SON DAKİKA
20 Ağustos 2022 06:38

SON HABERLER

İnanılmaz ama gerçek! Dünyanın neredeyse yarısı Sen Çal Kapımı izliyor!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Hande Erçel ve Kerem Bürsin’i kariyerlerinde bambaşka bir noktaya taşıyan Sen Çal Kapımı dizisi sona ereli aylar oldu. Ancak ortaya çıkardığı fırtına hala etkisini sürdürüyor. Sen Çal Kapımı yurt dışında o kadar çok ülkeye satıldı ki neredeyse dünyanın yarısı bu diziyi izliyor.

Hepimiz kabul etmeliyiz ki Sen Çal Kapımı Türk dizi endüstrisinde çok önemli bir yere sahip. Türkiye’de reytingleri başarısız giderken yapımcı en olmadık zamanda sezon finali yaptı. Bir sonraki sezonun başlangıcına kadar geçen süreçte senaristler hikayeyi farklı bir boyuta taşıdı.

Sen Çal Kapımı’nın ikinci sezonunda bu kez bizi farklı bir hikaye bekliyordu. Ayrıca artık dizinin final tarihi de belliydi. Böylece senaristler izleyiciyi bitmek bilmeyen romantik komedi dizisi hikayesinden kurtarmış, ne zaman sona ereceği belli bir hikayeye odaklanmalarını sağlamıştı.

Sen Çal Kapımı yaklaşık iki ay önce 52. bölümüyle ekranlara veda etti. Vedası da muhteşem oldu. Twitter’da en çok konuşulanlar arasında yerini koruyan Sen Çal Kapımı, tek bir günde 9 milyona yakın tweet atılan dizi olarak Game of Thrones’un 7.8 milyonluk dünya tweet rekorunu da kırmış oldu. Sen Çal Kapımı, dünya ve 38 ülke gündeminde yer almayı başardı.

Hande Erçel ve Kerem Bürsin bugün Sen Çal Kapımı sayesinde dünya çapında birer oyuncu. Çünkü milyonlarca izleyiciyi peşinden sürükleyen dizinin bugüne kadar 85 ülkeye satıldığı belirtildi. Bugün dünyada 208 tane ülke var. Bu rakamı göz önüne alırsak Sen Çal Kapımı’nın neredeyse dünyanın yarısı kadar izlendiğini söyleyebiliriz.

Bu, bir Türk dizisi için çok büyük başarı. Muhtemelen Sen Çal Kapımı’nın daha başka ülkelere de satışı gerçekleşecektir.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler