Ana sayfa Sosyal Medya Kalp Yarası’nın Hüseyin’i oyuncu Rıza Akın’dan üzen haber geldi!..

Kalp Yarası’nın Hüseyin’i oyuncu Rıza Akın’dan üzen haber geldi!..

tarafından sevda

TelevizyonGazetesi.com / Detay –Çok sayıda sinema ve televizyon yapımı ile tiyatro oyununda yer alan oyuncu Rıza Akın, beyin kanaması geçirdi.  65 yaşındaki oyuncu geçirdiği ameliyatın ardından yoğun bakıma alındı ancak usta oyuncu hayatını kaybetti.

Rıza Akın’a dair üzücü haberi, meslektaşı oyuncu Menderes Samancılar duyurmuştu. Samancılar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Rıza Akın kardeşim beyin kanaması geçirdi. Ameliyattan çıktı, yoğun bakımda… Allah onu sevdiklerine bağışlasın. Kardeşim bunu da atlatacaktır. Sonuna kadar tüm doktorlarımıza inanıyor ve güveniyoruz” mesajını yayınlamıştı. Bu mesajın ardından gelen acı haber sanat camiasını yasa boğdu.

Rıza Akın, 15 Eylül 1957’de Erzincanlı bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Tiyatroyla Adana Halkevi’nde, ortaokul yıllarında tanıştı. Tiyatro için Ankara’ya taşınan Akın, Ankara Birlik Tiyatrosu’nda profesyonelleşti.

Kalp Yarası'nın Hüseyin'i oyuncu Rıza Akın'dan üzen haber geldi!.. 7

1969-1977 yılları arasında tiyatro yaşantısına ara verdikten sonra İletişim Fakültesi’nde okudu ve gazetecilik yapmaya başladı. Tiyatroyu oyunculuk dışındaki çalışmalarla Adana’da sürdüren Rıza Akın, 1997 yılında Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nu kurdu ve beş yıl sanat danışmanlığını yaptı.

2005 yılında Tayfun Pirselimoğlu’nun tamamlanamayan ‘Kuartet’ adlı filmiyle oyunculuğa dönen Akın, ekranlara en son ATV’nin Kalp Yarası adlı dizisiyle geldi. Yağmur Tanrısevsin ve Gökhan Alkan’ın başrolde yer aldığı dizide usta oyuncu, ‘Hüseyin’ karakterini canlandırdı.