Ana sayfa Dizi Arşivi Kanıt Dizisi | Konusu – Oyuncular – Fragmanlar – Bölümler – Video

Kanıt Dizisi | Konusu – Oyuncular – Fragmanlar – Bölümler – Video

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Özel Analiz – Kanıt, ANS’nin yapımcılığını yaptığı, yönetmenliğini Cem Sürücü ve Biray Dalkıran’ın üstlendiği, hikâyelerini Selin Atasoy ve senaryosunu Ahmet Saatçioğlu’nun yazdığı polisiye ve aksiyon tarzındaki Türk televizyon dizisidir.

Sevil Atasoy’un deneyimlerinden yararlanılarak oluşturulan, Atasoy’un da hikayelerde yönlendirici şekilde yer aldığı Kanıt dizisi geniş bir izleyici grubu arasında büyük ilgi gördü. Engin Benli, Deniz Celiloğlu, Seben Koçibey, Ece Güzel dizinin başrollerinde yer aldı. Kanıt dizisi 3 sezonda toplam 100 bölüm olarak ekranda kaldı.

Kanıt Dizisi | Konusu – Oyuncular – Fragmanlar – Bölümler – Video 9

KÜNYE:
Kanal: Kanal D
Yapımcı: ANS / Abdullah Oğuz
Türü: Polisiye- Aksiyon
Yayın Tarihi: 8 Temmuz 2010- 3 Şubat 2013
Mekan: İstanbul
Süresi: 75 dakika
Müzik: Cenk Şanlıoğlu
Başrol: Sevil Atasoy, Engin Benli, Deniz Celiloğlu, Seben Koçibey, Ece Güzel.
Oyuncular: Sera Tokdemir, Murat Çelik, Şule Zeytinci, Emre Özmen, Kubilay Güleçoğlu, Tolga Karel, İnci Demirkaya, Ejder Murat Namlı.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Yayınlandığı dönemde dizinin sosyal medya hesapları aktif olarak kullanıldı. Tüm hesaplardan fragmanlar, diziden fotoğraflar ve çeşitli bilgiler paylaşıldı.

Instagram: https://www.instagram.com/kanitdiary/
Resmi internet sayfası: https://www.kanald.com.tr/kanit

TÜM HABERLER:

Kanıt dizisiyle ilgili tüm haberleri aşağıdaki linki tıklayarak en yeniden en eski habere doğru inceleyebilirsiniz. Tüm haberleri okumak için tıklayın…

GENEL İZLENİM:

Prof. Dr. Sevil Atasoy’un konsept danışmanı olduğu Kanıt dizisi yayınlandığı dönemde düşük bütçesine rağmen büyük işler başardı. Türk televizyon tarihinde bir ilki gerçekleştiren dizi, bir taraftan izleyenlere farklı bir dizi heyecanı yaşatırken, diğer taraftan Prof.Dr. Sevil Atasoy’un dizi arasında verdiği çok özel bilgilerle bugüne kadar televizyonlarda yer alan dizilerde yapılmayan bir uygulamayla (dizi arası bilimsel açıklamalar) izleyenleri hem eğitmek, hem öğretmek, hem de eğlendirmeyi hedefledi. Kanal D’de yayınlanan Kanıt dizisi, büyük bütçeli dizilerin arasından, reytingleriyle de listenin üst basamaklarına adım adım ilerledi ve kanalın yüzünü güldürdü. Pazartesileri gece yarısına yakın yayınlanmasına rağmen ilk sıraları zorladı. Hatta izleyicileri dizinin final kararı almasına üzüldü. Kanıt, 100. bölümüyle final yaptı.

Kanıt Dizisi | Konusu – Oyuncular – Fragmanlar – Bölümler – Video 10

HİKAYESİ:

İstanbul Emniyet Müdürlüğü cinayet masasından Başkomiser Orhan ve Komiser Selim her hafta başka bir cinayeti çözmeye çalışıyorlar. İkilinin bulduğu delilleri Kriminal Laboratuvarda değerlendiren Gamze ile Adli Tıp’ta cesetlere otopsi yapan Doktor Ece ise cinayetlerin çözülmesine yardımcı oluyorlar. Cinayetlerin çözülmesinde yardımcı olan teknikleri ve bunların tarihsel gelişimini ise Prof. Dr. Sevil Atasoy anlatıyor.

36. bölümden itibaren ikiliye İzmir Emniyet Müdürlüğü’nden gelen Komiser Ayça da katılmıştır. Fakat 49. bölümde vurularak can verir. Sonrasında kriminal laboratuvar görevlisi aynı zamanda komiser Selim’in nişanlısı olan Zeynep, eğitim için Amerika’ya gider. Zeynep’ten sonra laboratuvar görevlisi olarak Bahar gelir. Ama o da çok kalmaz, kısa bir süre sonra tayini çıkar ve yerine Gamze göreve gelir. Son olarak dizinin 97. bölümde Komiser Yaman Kara cinayet masası ekibine dahil olur.

Kanıt Dizisi | Konusu – Oyuncular – Fragmanlar – Bölümler – Video 11

KARAKTERLER:

Oyuncu (Karakter)

Prof. Dr. Sevil Atasoy (Sevil Atasoy) Olayın dışındaki bir anlatıcıdır. Dizi sırasında olayın akışını keserek olayla ve olayla bağlantılı başka konular hakkında izleyicilere bilgi verir. Dizi bittikten sonra kapanışı yapar ve son sözü her zaman ‘Unutmayın; kusursuz cinayet, ‘yok’tur.’ şeklindedir.

Engin Benli (Orhan Özdemir) Cinayet masası başkomiseridir. Yardımcısı Selim ile birlikte cinayetleri çözer.

Deniz Celiloğlu (Selim Dağdelen) Cinayet masasında görevli bir komiser ve Başkomiser Orhan’ın yardımcısıdır. Kriminalde çalışan Zeynep’ten hoşlanmaktadır. Mahir’in adamları silahlı saldırıda bulunduğu sırada Ayça, Selim’e gelen kurşunların önüne atlayarak onu kurtarır ancak Ayça hayatını kaybeder. Selim bir köstebek vasıtasıyla Mahir’in tekneyle kaçacağını öğrenir. Polisler Mahir’i yakalamak için operasyon düzenler. Selim, Mahir’i yaralar ancak Mahir Selim’e silah çekince Selim onu vurur. Olay yerinde Mahir’in silahı bulunamadığından dolayı Selim silahsız bir adamı vurmak suçlamasıyla görevden uzaklaştırılır ancak masumiyeti anlaşılınca görevine geri döner. Nişanlısı Zeynep eğitimi için Amerika’ya gittikten sonra onunla telefonla iletişim kurmaya başladı ancak daha sonra onunla ilişkisi bitti.

Seben Koçibey (Ayça Bayraktar) Komiserdir. İzmir Emniyet Müdürlüğünden İzmir’de başlayıp İstanbul’da devam eden bir seri cinayetlere yardımcı olmak için geldi. Cinayeti çözdükten sonra İzmir’e geri döndü ancak sonrasında tayin olup İstanbul’da kaldı ve Orhan’ın ekibine katıldı. Mahir’in adamlarının düzenlediği silahlı saldırıda Selim’e gelen kurşunların önüne geçerek Selim’in hayatını kurtardı ve yaralı hâlde hastaneye kaldırıldı. Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Sera Tokdemir (Zeynep) Kriminal laboratuvar görevlisidir. Selim ile ilişkisi vardır. Eğitim için Amerika’ya gittikten sonra Selim ile telefonda görüşmeye devam etmiş ancak daha sonra Selim ile iletişimi kesmiştir.

Ece Güzel (Ece ) Adli tıpta otopsi yapmakla görevli doktordur. Kim olduğu belli olmayan kişiler tarafından sokak ortasında kaçırılır. Başkomiser Orhan ve ekibinin düzenlediği bir operasyonla kurtarılır.

Murat Çelik (Murat) Olay yeri inceleme görevlisi.

Şule Zeytinci (Bahar ) Zeynep’in yerine atanan kriminal laboratuvar görevlisi.

Emre Özmen (Emre) Bilişim uzmanı.

Kubilay Güleçoğlu (Kubilay) Olay yeri inceleme görevlisi. Murat’ın yerine geçmiştir.

Tolga Karel (Yaman) Başkomiser Orhan’ın ekibine sonradan dâhil olan bir komiserdir. Telefonda kim olduğu belli olmayan biriyle konuşmaktadır.

İnci Demirkaya (Gamze Karaca ) Bahar’ın yerine atanan kriminal laboratuvar görevlisi.

Ejder Murat Namlı (Ejder) Olay Yeri İnceleme ekibinde çalışmaktadır. Kubilay’ın yerine atanmıştır. Başkomiser Orhan ve Selim’in yanında görev almaktadır.

JENERİK:

Kanıt dizisinin müzikleri Cenk Şanlıoğlu’na ait. Her bir bölümünde farklı bir cinayetin aydınlatıldığı dizinin jenerik müziği de dikkat çekici.

anlatılıyor.

FRAGMANLAR:

Kanıt dizisinden ilk fragman Kanal D’nin ve dizinin sosyal medya hesapları üzerinden 2010 yılının Temmuz ayında yayınlandı. İlk görüntüler büyük beğeni topladı.

İlk Tanıtım:

TÜM BÖLÜMLER:

Kanıt dizisi 8 Temmuz 2010 tarihinde Kanal D’de başladı. Pazartesi akşamları geç bir saatte yayınlanmasına rağmen oldukça ilgi gören dizi 3 sezon boyunca devam etti. Dizi, 3 Şubat 2013 tarihinde 100. bölümüyle final yaptı.

Kanıt dizisinin tüm bölümlerini Kanal D’nin internet sitesinden ve youtube sayfasından izleyebilirsiniz.

DİZİ MÜZİKLERİ – KLİPLER:

Kanıt dizisinin sahnelerinden etkileyici klipler de youtube’da yayınlandı. Aşağıda bu video klipleri bulabilirsiniz:

ETKİLEYİCİ SAHNELER

Kanıt dizisinin etkileyici sahnelerinden bazılarını aşağıda izleyebilirsiniz;

Zeynep & Selim

Tanığın Çizdirdiği Robot Resim

Sahne 10

Zeynep & Selim