Ana sayfa Dizi Fragmanları Taş Kağıt Makas dizisi sezon finalinde şaşırtıcı gelişmeler yaşandı!

Taş Kağıt Makas dizisi sezon finalinde şaşırtıcı gelişmeler yaşandı!

tarafından ker_def

“Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu” çarşamba akşamı sezon finali ile ekrana geldi. Umut ve Harun’un ortaya çıkardığı gerçeklerden sonra; Süreyya, Bünyamin ve Cevher’in tutuklanması bölüme damga vurdu. Final sahnesinde ise Hakimin “Sanık Harun Yakar, Umut Tanrıkulu’nu siz mi öldürdünüz?” sorusu izleyicileri şoke ederken Umut’un başına ne geldiği ve Harun’un bu olayla ne ilgisi olduğu merak uyandırdı.

EMİRKIRANLAR’IN BÜYÜK OYUNU

Aniden Kadri Palaz cinayeti şüphesiyle gözaltına alınan Umut, dosyayı Cevher komiserin devralmasıyla bir komplonun içine düştüğüne emin oldu. Harun, Umut’u kurtarmak için cinayet gecesi terası gören kamera kayıtlarına ulaşmaya çalışsa da Emirkıranlar’ın dahil olduğu yapının engelleriyle karşılaştı. Tarafını seçen ve ailesinin yanında durmaya karar veren Rüya ise Harun’un tüm çabalarına rağmen Umut için tanık olmayı kabul etmedi. Yeni atanan savcının da bu kirli yapıya çalıştığını anlayan Harun, Süreyya’yla yüzleşti ve ikili birbirlerine meydan okudu.

EMİRKIRAN SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ!

Bünyamin Emirkıran’ın ve onun kurduğu iddia edilen organize suç örgütünün üyelerinin yargılanacağı dava da ise nefesler tutuldu. Herkes Umut ve Harun’un, Emirkıranlar’a karşı bu davayı kaybedeceklerini beklerken, Umut’un aleyhine tanık olarak çağrılan Cevher, davanın tüm seyrini değiştirdi. Harun’un, kolundaki yaradan, Kadri’nin kar maskeli katilinin Cevher olduğunu anladığı ve Umut’la Alev’in yardımıyla Cevher’i mahkemede itirafçı olmaya mecbur bıraktığı açığa çıktı. Mahkemede Umut ve Harun’un yönlendirmesiyle bu zamana kadar bulaştıkları, organize ettikleri her şeyi itiraf eden Cevher’in tanıklığından sonra Alev de tanık kürsüsünde ifade verince, Emirkıranlar cephesi yenilgiye uğradı. Umut ve Harun’un ortaya çıkardığı gerçekler Süreyya, Bünyamin ve Cevhe’r’i tutuklattı. Fecir ve Azad hakkında da yakalama kararı çıktı.

FECİR AZAD’I ÖLDÜRDÜ!

Rüya, Umut’la yaptığı konuşmanın da tesiriyle, Fecir’den teslim olmasını isterken; Rüya’yı kaybetmeye göze alamayan Fecir, bu davayı kapatmak için Azad’dan suçu üstüne almasını istedi. Azad, gerçek suç aletini cebinden çıkarıp Fecir’e onu polise ihbar edeceğini söyleyince; Fecir daha fazla dayanamadı ve Azad’a saldırdı. Boğuşmanın içinde patlayan silah Fecir’i kolundan yaraladı ve ertesi sabah polislerin baskınında Fecir, bir sandalyeye bağlanmış şekilde ele geçirildi.

Sorgu odasında Büşra’yı öldürdüğünü kabul etmeyen ve Azad tarafından alıkonulduğunu iddia eden Fecir, tüm suçu Azad’ın üzerine yıktı. Bu esnada, boğuşmadan sonra Fecir’in Azad’ı öldürdüğü ve ortadan kaldırmak için, daha önce Büşra Korkmaz cinayetinin izlerini örtmede de parmağı olan, gizemli bir savcının yardımını aldığı açığa çıktı. Bu gizemli savcının hamleleriyle, adli tıp raporunda suç aletinin üzerinden Azad’ın parmak izi çıktı ve Fecir delil yetersizliğiyle serbest bırakıldı.

UMUT TANRIKULU CİNAYETE Mİ KURBAN GİTTİ?

Sezon finaliyle izleyicileri ekran başına kilitleyen dizinin son sahnesinde, mahkeme salonunda oturan, gözü yaşlı Alev dikkat çekerken, Harun Yakar’ın mahkemeye yaralı bir şekilde sanık olarak getirilmesi heyecanı yükseltti. Hakimin “Sanık Harun Yakar, Umut Tanrıkulu’nu siz mi öldürdünüz?” sorusu ise bölüme damgasını vurdu. Sürükleyici hikayesi ve güçlü oyunculuk performanslarıyla izleyicilerden tam not alan dizinin sezon finalinden sonra, Umut’un başına ne geldiği ve Harun’un olayla ilgisinin ne olduğu merak konusu oldu.