Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Müge Anlı’nın programında göz yaşartan hikaye!

Müge Anlı’nın programında göz yaşartan hikaye!

tarafından ker_def

Araştırmacı gazeteci Müge Anlı, üç günlükken annesinden koparılan 49 yaşındaki Ayşe Zengin’in göz yaşartan hikayesini ekrana taşıdı. Annesinin üç günlükken evi terk ettiğini fakat varlığını ölüm döşeğindeki babasından 20 yıl önce öğrendiğini söyleyen Zengin, annesiz geçen yılların yanı sıra
kendisi için çizilen hayatı yaşamak zorunda kaldığını ve 15 yaşında kendisine bakan halasının oğluyla evlendirildiğini ifade etti. Tek isteği hiç görmediği annesine kavuşmak olan Ayşe Zengin’in, “Annemi bulursanız beni Hacca göndermiş kadar olursunuz” sözüyle ifade ettiği anne özlemi, hem Müge Anlı’nın hem de izleyenlerin yüreğini burktu.

Erzincan’da yaşayan üç çocuk annesi 49 yaşındaki Ayşe Zengin, hiç görmediği annesi Sevim Keleş’i aramak için araştırmacı gazeteci Müge Anlı’ya başvurdu. Varlığından 20 yıl önce ölüm döşeğindeki babasının itirafıyla haberdar olan Ayşe Zengin’in, “Annemi bulursanız beni hacca göndermiş kadar olursunuz” sözüyle ifade ettiği anne özlemi, hem Müge Anlı’nın hem de izleyenlerin yüreğine dokundu.

Öğrendiğine göre babasıyla büyük bir aşkla İstanbul’da evlenen annesi, kendisi henüz 3 günlükken evi terk etmişti. Üç gün sonra eve döndüğünde ise kocası Rasim Deli, kızının öldüğünü söylemiş; bununla da yetinmeyerek gösterdiği bir mezarla yalanına inandırmaya çalışmıştı.

15 YAŞINDA EVLENDİRİLDİ

Bir öfke sonucu annesinden koparıldıktan sonra babası tarafından memleketi Gümüşhane’ye götürüldüğünü ve halası tarafından büyütüldüğünü söyleyen Ayşe Zengin, 15 yaşında da halasının oğluyla evlendirildiğini anlattı. Tüm ömrü kendisine çizilen kaderi yaşamakla geçen Zengin, annesinden sonra bir başkasıyla evlenemeyen babasına, gerçekleri yıllarca kendisinden gizlediği için de hakkını helal etmediğini dile getirdi.

“MUTLAKA ANNENİ BULMALIYIM”

Gaziantepli olduğunu bildiği annesiyle ilgili elinde yalnızca bir fotoğraf karesi olan Ayşe Zengin’in hikayesi karşısında gözleri dolan araştırmacı gazeteci Müge Anlı, “Mutlaka anneni bulmalıyım. Bütün dualarımız seninle” dedi. Hiçbir kadının evladı üç günlükken evi terk etmeyeceğinin altını çizen Müge Anlı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üç günlükken annesi babasıyla kavga ettiği için evi terk etmek zorunda kalıyor. Üç günlük lohusa kadınla kim neden kavga eder? Günün sorusu bu… Kadın ne yaşadı bilmiyoruz. Geri döndüğünde ise bebek öldü deniliyor. İnşallah anneni buluruz…”

GELEN İHBAR HERKESİ HEYECANLANDIRDI

Çok geçmeden canlı yayında heyecanlandıran bir ihbar geldi. Ayşe Zengin’in aradığı annesi Sevim Keleş’i tanıdığını iddia eden bir izleyici, talihsiz kadının Almanya’da bir bakımevinde olduğunu söyledi. Bahsedilen kişinin Sevim Keleş olup olmadığı henüz netleştirilemezken büyük umutlarla annesini arayan Ayşe Zengin, ihbar karşısında büyük heyecan yaşadı.