Ana sayfa Dizi Haberleri Ne Kerem Bürsin, ne Tolga Sarıtaş, ne de Burak Özçivit! Haftanın en çok konuşulan erkek oyuncusu bakın kim?

Ne Kerem Bürsin, ne Tolga Sarıtaş, ne de Burak Özçivit! Haftanın en çok konuşulan erkek oyuncusu bakın kim?

tarafından zk zk

Televizyongazetesi.com/Detay – Her hafta yeni bölümlerle ekrana gelen diziler, heyecanla takip ediliyor. Reyting ölçümleriyle dizilerin her hafta düzenli olarak karneleri çıkarken, aynı zamanda sosyal medya ölçümleriyle de farklı kategorilerde ilk 10’da yer alan diziler, oyuncular da belli oluyor.

Medya Takip Merkezi MTM’nin sosyal medya ölçümleme servisi olan DigiLup’un son bir haftalık verilere göre ekrandaki dizilerde oynayan erkek oyuncuların ilk 10 sıralaması belli oldu.

Kanalların pek çok diziyi ekrana getirdiği ortamda kıyasıya bir mücadele sürerken, sosyal medyada da başka bir süreç yaşanmakta. Dizileri takip edenlerin mesajları da sosyal medya ölçümlemelerinde baz alınıyor.

Buna göre geçtiğimiz hafta yayınlanan dizilerdeki erkek oyuncular arasında sosyal medyada en çok konuşulan sıralamasının ilk sırasına, Sefirin Kızı dizisinde Sancar’ı oynayan Engin Akyürek’in oturduğu görülmekte.

İlginç olan ise sosyal medya ölçümlerinde en çok konuşulan dizinin açık ara farkla haftalardır Sen Çal Kapımı dizisi olmasına karşılık, genelde ikinci sırada onu takip eden dizi Sefirin Kızı’nın oyuncusu Engin Akyürek’in daha çok konuşulması dikkat çekici bir durum.

Kerem Bürsin ise dizisi çok konuşulsa da kendisi bir adım geride kalmış görünüyor! Engin Akyürek, dizisi daha alt sıralarda yer alsa da sosyal medyada daha çok konuşulmuş…

Listenin 3. sırasındaki isim ise Feyyaz Duman. Kadın dizisindeki Arif karakterinden sonra Fox’un Baraj dizisindeki Nazım karakteri ile çok konuşulanlar listesinde üst sıralarda. Zümrüdüanka’nın Serhat’ı Alp Navruz ise 4. sırada yer alıyor.

5. sırada atv’de yayınlanan Hercai’nin Miran’ı Akın Akınözü, 6. sırada tv8’in Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin Mehdi’i İbrahim Çelikkol var.

Star TV’de ekrana gelen Sefirin Kızı dizisinin bir diğer erkek oyuncusu Uraz Kaygılaroğlu da listede 7. sırada. Arıza dizisiyle Tolga Sarıtaş 8., Ramo ile Murat Yıldırım 9. ve Çukur dizisi ile de Aras Bulut İynemli 10. sırada yer almakta.

atv’nin iddialı dönem dizisi Kuruluş Osman, reytinglerde üst sıralarda yer alsa da Burak Özçivit’in ilk 10’da sosyal medyada en çok konuşulan erkek oyuncular arasında olmadığı da görülmekte.

İşte o liste:

Ne Kerem Bürsin, ne Tolga Sarıtaş, ne de Burak Özçivit! Haftanın en çok konuşulan erkek oyuncusu bakın kim? 7