SON DAKİKA
8 Ağustos 2022 22:31

SON HABERLER

Öğrenci Evi dizisinin Murtaza’sı Erdal Ayna dikkatleri üzerine çekti!

Geçtiğimiz günlerde Mart ayında Türkiye ve Amerika’da çekilecek bir Hollywood filmine seçilen başarılı oyuncu Erdal Ayna, Tims&B yapım imzalı Öğrenci Evi dizisinin sempatik kirvesi Murtaza karakterine hayat vermeye başladı. İlk bölümde dikkatleri üstüne çekmeyi başarabildi.

1 Ocak itibari ile yayın hayatına başlayan Exxen’de Öğrenci Evi dizisinin ilk bölümü yayınlandı. Merih Arslan’ın hikâye ve senaryosunu yazdığı dizinin yönetmenlik koltuğunda Doğa Can Anafarta oturuyor. Tims&B yapımın imzasını taşıyan dizi ilk bölümü ile izleyiciden beğeni topladı.

Bertan Asllani, Baran Bölükbaşı, Zülal Sude Güler, Ceren Balcı, Serra Pirinç, Ceyda Düvenci, Murat Aygen ve Samet Kaan Kuyucu ,Suat Sungur gibi oyuncuların kadrosunda yer aldığı dizide Başarılı oyuncu Erdal Ayna Murtaza karakterine hayat veriyor. İlk bölümde izleyiciden tam not aldı.

İkinci Kez MURTAZA oldu

Diziye emek veren herkesin bu işi çok sevdiğini ve oynadığı karakterlerle herkesin gönül bağı kurduğunu söyleyen Ayna, bu dizide olmaktan keyif aldığını ve oynadığı karakterin isminin 16 yıl önce oyunculuğa ilk adım attığı oyun olan Bekçi Murtaza karakteri ile aynı olması bakımından da ayrıca heyecan duyduğunu söyledi.

Erdal Ayna, şunları söyledi: “Pandemi sürecinin birçok oyuncu arkadaşımızda olduğu gibi bende de çok derin sancılar bıraktı. Ama ben hiçbir zaman yerimde oturup ilahi bir güçten mucize beklemedim. Mucizenin insanın kendi içinde, emeğinde, mücadelesinde olduğuna inanıyorum. Pes etmedim. Ve 16 yıl önce oynadığım ilk oyunda duyduğum heyecanımı korumaya, onu beslemeye çalışıyorum. Bir oyuncuya bir kötülük yapmak istiyorsanız onun heyecanını ondan alın derim hep. Ben bu işte olmanın heyecanını ve işinde başarılı insanlarla çalışmanın da gurunu yaşıyorum. Heyecanınızı kaybetmeyeceğiniz yeni bir yıl diliyorum.”

Erdal Ayna Kimdir?

1989 yılında Diyarbakır’da doğdu. 2004 yılında Tiyatroya başladı. Adnan Menderes üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Daha sonra oyunculuk kariyerine çok şey katacağını inandığı için İstanbul Üniversitesinden Felsefe, Gelişim Üniversitesinden Psikoloji eğitimi aldı. 2004 yılından beri aktif olarak oyunculuk yapan Ayna, 2012 yılında ilk kez kamera karşısına çıktı. Ana castinda oynadığı Mavi Ring filmi, Antalya Altın Portakal film festivalinden ödülle döndü. Daha sonra Adana Yollarında, Karimi Gördünüz mü? Lacivert Gece, Korku Takvimi Şuursuz Aşk gibi sinema filmlerinde çok başarılı performanslar gösterdi.

Sinema ve Tiyatro oyunculuğu yansıra dizilerde oynamaya başlayan Ayna, Savaşçı dizisinde oynadığı Kunti karakteri ile ölüm sahnesinde çok başarılı bir performans sergiledi. Şimdi Türk Amerikan ortak yapım olan projenin yani sıra Exxen’de yayınlanacak olan Öğrenci Evi dizisinin sempatik karakteri Murtaza oldu.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler