Ana sayfa Dizi Haberleri Önce acı bir vefat, sonra final! Leyla ile Mecnun hikayesi bitti, geriye anılar kaldı!

Önce acı bir vefat, sonra final! Leyla ile Mecnun hikayesi bitti, geriye anılar kaldı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – 2011 yılında yayınlanmaya başlayan ve o dönemde TRT1’in en sevilen dizilerinden birisi haline gelen Leyla ile Mecnun dizisi, absürt bir komedi hikayesi ve bilimkurgu öğeleri ile izleyenlerin büyük ilgisini çekti. Ali Atay, Deniz Işın, Serkan Keskin, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt ve Osman Sonant’ın başrollerinde yer aldığı dizinin son bölümü de 27 Ocak 2014 tarihinde yayınlanmıştı.

Dizinin hikayesini çok seven izleyiciler uzun yıllar boyunca yeni bölümlerin çekilmesini arzu etti. Sonunda bu isteğe cevap veren kişi Acun Ilıcalı oldu. Exxen isimli dijital platformunun açılış projelerinden birisi olarak Leyla ile Mecnun dizisinin yeniden çekilmesi için anlaşma sağlayan Acun Ilıcalı, milyonlarca izleyicinin de arzusunu gerçekleştirmiş oldu.

2021 yılında eski kadrosu ile yeniden bir araya gelen Leyla ile Mecnun, yönetmen Onur Ünlü’nün de çabaları ile bu sefer dijitalde varlık gösterdi. 3 Eylül 2021 ‘de Leyla ile Mecnun dizisinin 4. sezonu yayınlanmaya başlandı ve son olarak 144. bölüm 31 Mart 2023 tarihinde izleyicilerle buluştu.

Toplamda 144 bölüm olarak tamamlanan projenin devam etmeyeceği duyuruldu. Dizinin senaristi Burak Aksak, twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Leyla ile Mecnun macerasının artık sona erdiğini herkese duyurdu.

Böylelikle 2011 yılında başlayan ve büyük beğeni toplayan, sosyal medyada çok büyük etkileşimler oluşturan, basında haberleri sıklıkla paylaşılan Leyla ile Mecnun dizisinin ekran macerası son bulmuş oldu.

Burak Aksak, mesajında şöyle yazdı: “Leyla ile Mecnun’un ekran yolculuğu sona erdi. Emeği geçen herkese teşekkürler. mecnun Çınar’ın da söylediği gibi, ‘Ben bu oyunu denedim ama bozamadım.’ Hoşçalalın.”

blank

Dizinin sona ermesinin ardından izleyicilerin aklında birçok güzel anı kaldı. Bu anıları acıya dönüştüren haber ise geçtiğimiz gün geldi. Hikayede Aksakallı Dede olarak çok sevilen usta oyuncu Köksal Engür hayatını kaybetti.

Leyla ile Mecnun hikayesi Köksal Engür’ün vefatı sonrası ekran ömrünü tamamlamasıyla da dikkatleri çekmiş oldu.

blank