Ana sayfa Dizi Fragmanları Serkan Çayoğlu’nun TRT1 dizisinden görkemli bir final!

Serkan Çayoğlu’nun TRT1 dizisinden görkemli bir final!

tarafından ker_def

Kıbrıs Zafere Doğru dizisi final bölümü ile 4 Şubat Cuma akşamı ekrandaki yerini alacak. dizinin 2. sezonda 24. bölümü ekrana gelecek ve bu bölüm ile birlikte final yapılacak. Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Ahmet Kural, Gülper Özdemir, Devrim Saltoğlu gibi önemli oyuncuları buluşturan dizi, Kıbrıs Türk halkının kurtuluş mücadelesini anlatıyor.

“Kıbrıs Zafere Doğru” dizisi planlandığı gibi iki sezonun sonunda görkemli bir finalle 4 Şubat Cuma günü ekranlara veda ediyor. Kıbrıs Türkleri’nin varoluş mücadelesini 1963 yılında başlayan Noel Katliamı’ndan itibaren büyük bir başarıyla ekrana taşıyan dizi, şanlı Kıbrıs Barış Harekâtı’nın yayınlanacağı unutulmaz final bölümüyle veda ediyor.

Hakan İnan ile başlayan dizinin yönetmenliğini daha sonraki süreçte Osman Taşcı ve Barış Erçetin üstlenirken, görüntü yönetmenliğini Hüseyin Tunç yaptı. Senaryosunu Emre Özdür ve Başar Başaran’ın kaleme aldığı Kıbrıs Zafer Doğru dizisi, Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesini ekranlara taşıdı.

Dizinin final bölümünde neler olacak? İşte detaylar: Mehmetçik denizden ve havadan adaya çıkmış fakat fırtına sebebiyle destek birliklerin gelmesi gecikmiştir. İç savaş halindeki Rumlar, Türkiye’nin gelişi ile silahlarını çevirmiş karşılık vermeye başlamıştır.

Çıkartma plajı ve indirme bölgelerinde sıcak temas ve çatışmalar şiddetlenerek artmıştır. Zifir Petek karşıladığı ve birleştiği paraşütçülerle çatışarak yolunu sürdürürken, deniz piyadeleri ise kuzeyde çarpışarak diğer birliklerle birleşmeye çabalar. Karşı tarafta ise Nikos Sampson’un son şansı, birleşemeyen Türk birliklerine saldırı düzenleyip Mehmetçik adada güçlenemeden onları yok etmektir. Ankara’da da hava pusludur. Ecevit ve Erbakan ilk geceyi uykusuz, gergin geçirir. İlk gecenin kahramanca atlatılmasının ardından ise rüzgâr terse döner.

Nikos Sampson koltuğu bırakıp kaçar ve Yunanistan’daki Cunta Hükümeti düşer. Mehmetçik hala takviye edilememiştir. Bunun için zamana ihtiyaç vardır. Birleşmiş Milletler’in ateşkes kararına uyulması gerekmektedir. Taraflar, Cenevre’de buluşur ve müzakereler sürerken Genel Kurmay, kesin çözüm olarak görünen ikinci çıkartmaya hazırlanır. Görüşmeler neticesiz kalınca ‘Ayşe tatile çıkar.’ Binlerce Mehmetçik adaya yayılır ve zafer gerçekleşir.

“Kıbrıs Zafere Doğru” çok konuşulacak final bölümüyle 4 Şubat Cuma günü saat 20.00’de TRT 1’de ekrana geliyor…