Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Şevket Çoruh, Günay Karacaoğlu, Ozan Güven ve birçok oyuncu Baba Sahne’de

Şevket Çoruh, Günay Karacaoğlu, Ozan Güven ve birçok oyuncu Baba Sahne’de

tarafından ker_def

Baba Sahne, aralık programında hem çok sevilen Baba Sahne prodüksiyonlarını hem de önemli toplulukların oyunlarını kendi sahnesinde tiyatroseverlerle buluşturmaya devam ediyor! Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu’nun kahkaha dolu oyunu “Bir Baba Hamlet” 3, 4, 5, 17, 18, 19 Aralık’ta; zalim Roma İmparatoru Caligula’nın trajikomik hikâyesi Kanlı Komedya ‘Caligula’ 7 ve 21 Aralık’ta; Ozan Güven ile Günay Karacaoğlu’nun başrollerini paylaştığı “Don Kişot’um Ben” ise 10, 11, 12, 24, 25, 26 Aralık’ta Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda sahnelenecek.

Yeni sezonunda Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu’nun birlikte rol aldığı “Bir Baba Hamlet”, dünya literatürünün en önemli oyunlarından biri olan “Hamlet”i şarkılarla, danslara, sürekli değişen bir dekorla ve kılıktan kılığa giren karakterlerle harmanlayıp tepetaklak bir yorumla sahneye taşıyor. İki perdelik oyun, Sebastian Seidel’in, komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten’in usta işi çevirisi ve Baba Sahne’nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine göz kırpıyor. Yönetmen koltuğunda Emrah Eren’in oturduğu “Bir Baba Hamlet”te seyirciler de zaman zaman oyuna dahil oluyor. Baba Sahne’nin kahkaha tufanı yaratan çok ödüllü prodüksiyonu, hiç azalmayan temposuyla seyircileri dolu dolu gülmeye davet ediyor.

Şevket Çoruh, Günay Karacaoğlu, Ozan Güven ve birçok oyuncu Baba Sahne'de 7

Baba Sahne’nin çok sevilen bir diğer prodüksiyonu “Don Kişot’um Ben”, delilikte direndiği için bilge olan çılgın asilzade, gezgin şövalye Don Kişot ile silahtarı Sancho Panza’nın şarkılar, kılık değiştirmeler, düellolar ve yel değirmenleriyle bezeli, bol kahkahalı macerası… Ozan Güven’in çılgın asilzade Don Kişot’a, Günay Karacaoğlu’nun ise ondan daha çılgın silahtarı Sancho Panza’ya hayat verdiği oyunda ayrıca; Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Yüsra Geyik, Dilşad Bozyiğit, Diren Polatoğulları, Enis Aybar, Tuğba Eskicioğlu, Ali Kemal Aydın ve Rifat Durmuş rol alıyor. Cervantes’in ölümsüz eseri “Don Kişot”; Mihail Bulgakov’un, dönemini yakalayan uyarlaması üzerinde yükselen metniyle ve Emrah Eren’in yönetmenliğinde bir defa daha yollara düşüyor.

Dünyaca tanınan Bulgar yazar Stefan Tsanev’in kaleme aldığı Kanlı Komedya ‘Caligula’ ise, Roma İmparatoru Caligula’nın hikâyesi üzerinden, halkın özgürlük ve demokrasi arayışına eleştirel bir yaklaşım sunuyor. Baba Sahne’nin ödüllü prodüksiyonu sanata ve edebiyata katkılarıyla olduğu kadar halkına ve çevresine yaşattığı zorbalık, vahşet ve sapkınlıklarıyla da tanınan zorba imparatorun hayatından bir kesiti sahneye taşıyor. Ragıp Yavuz’un yönettiği trajikomik Kanlı Komedya ‘Caligula’ oyununda Levend Öktem, Ahmet Saraçoğlu, Ecem Özkaya ve Pınar Coşkun rol alıyor.

Aralık ayı boyunca Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda sahnelenecek tüm oyunların biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.