Ana sayfa Dizi Haberleri Tozluyaka dizisinin sonu Duy Beni gibi olur mu? Sosyal medya rüzgarını alıp Yargı ve Teşkilat’ı bile geçiyor…

Tozluyaka dizisinin sonu Duy Beni gibi olur mu? Sosyal medya rüzgarını alıp Yargı ve Teşkilat’ı bile geçiyor…

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com/Detay – Haziran ayında ekrana gelmeye başlayan Fox TV’nin Tozluyaka dizisi, gençlik yapımı olarak dikkatleri çekti. Özellikle genç kuşak oyuncuların tanınmasını ve popüler olmasını sağlayan Tozluyaka dizisi, sezonda da devam kararına karşın reytingleriyle izleyenleri endişelendirmekte!

18 bölümü yayınlanan Tozluyaka dizisi, Pazar akşamları ekrana gelmekte. Karşısında Yargı ve Teşkilat gibi reytingleriyle güçlü iki dişli rakibin karşısında pek direnemiyor! Bu hafta yayınlanan son bölümüyle birlikte Total’de ilk 10 tablosunda 9. sıradaydı. Ancak Ab ve ABC1 kategorilerinde ilk 10′ bile giremedi!

Sosyal medya desteğini ilk günden beri güçlü alan bir dizi Tozluyaka. NTC Medya imzalı dram ve gençlik türündeki dizide Emre Kınay, Dolunay Soysert, Tayanç Ayaydın, Begüm Birgören ve Kaan Mirac Sezen yer alıyor. En çok dikkat çeken iki genç oyuncu Zeynep ve Çağrı karakterlerine hayat veren Serra Pirinç ve Ahmet Haktan Zavlak. Bu iki isim, sosyal medyada o kadar çok anılıyor ki haftalık popülerlik tablolarında ve çift olarak en popülerler arasında yer almaya devam ediyorlar.

Tozluyaka dizisinin sonu Duy Beni gibi olur mu? Sosyal medya rüzgarını alıp Yargı ve Teşkilat'ı bile geçiyor... 35

Tozluyaka dizisi de Star TV’nin Duy Beni dizisi gibi liseli gençliği anlatan bir yapım. Her iki dizi de ekrana aynı dönemlerde gelmeye başlamıştı. Sezonda da devam ettiler. Ancak Star TV, Duy Beni dizisinin çok büyük sosyal medya desteğine karşılık diziye final yaptırdı.

Şimdi Tozluyaka izleyicisi de benzer bir durumun yaşanmasından endişe ediyorlar! Önümüzdeki günlerde Fox TV’nin dizinin devam edip etmeyeceği konusunda bir adım atması olası. Sosyal medyada çok konuşulan dizi, bu popülerliğine karşılık ekranda aynı reyting mücadelesini veremiyor!

Tozluyaka dizisinin sonu Duy Beni gibi olur mu? Sosyal medya rüzgarını alıp Yargı ve Teşkilat'ı bile geçiyor... 36

Pek çok dizi için ilginç bir durum yaşatıyor sosyal medya konusu! Örneğin Tozluyaka, bu hafta da Yargı ve Teşkilat gibi reytingleri çok yüksek iki diziyi sosyal medyada adeta gölgede bırakmış durumda! Pazar akşamlarının yeni dizisi Güzel Günler de günün 4 dizisi arasında sosyal medyadan en az ileti alan dizi olarak 4. sırada yer alabildi!

Adba.tv’nin 20 Kasım akşamı gelen ileti sayılarını değerlendirerek yaptığı ölçümde Tozluyaka’nın düşük reytinglerine karşılık 38 bin 200 ileti ile günün en çok konuşulan yapım olması ve Yargı ile Teşkilat’ı gerilere düşürmesi izleyiciler açısından güzel bir karne. Ancak bu durum, dizinin ekrandaki devamıyla ilgili kararı etkilemesi zor! Zira Duy Beni dizisi de sosyal medya karnesi çok yüksek bir dizi olarak anılıyordu ama bu durum final kararı alınmasını engelleyemedi! Yine de şimdilik Fox TV’nin Tozluyaka konusunda final gibi bir tasarrufu yok. Fakat düşük reytingler nedeniyle izleyici endişelenmeye devam ediyor…