Ana sayfa Dizi Arşivi Aşk Dizisi | Konusu – Oyuncular – Fragmanlar – Bölümler – Video

Aşk Dizisi | Konusu – Oyuncular – Fragmanlar – Bölümler – Video

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Özel Analiz – Aşk, Gold Film imzalı, yönetmenliğini Ömür Atay’ın yaptığı, senaryosu Evren Şit ve Serdar Soydan tarafından kaleme alınan, aşk ve dram türünde ki Türk yapımı televizyon dizisidir.  

Nebahat Çehre, Hazal Kaya, Hakan Kurtaş, Kaan Urgancıoğlu, Aslı Tandoğan, Erkan Can’ın başrollerinde yer aldığı Aşk dizisi iddialı bir yapım olarak yayın hayatına başladı. Ancak iyi oyuncu kadrosu dizinin iyi reytingler almasını sağlayamadı. Aşk dizisi sadece 13 bölüm yayınlanabildi.

KÜNYE:
Kanal: Kanal D
Yapımcı: Gold Film
Türü: Dram- Aşk
Yayın Tarihi: 25 Eylül -30 Aralık 2013
Mekan: İstanbul
Süresi: 100 dakika
Müzik: Aytekin Ataş  – Erdem Doğan – Gürsoy Tanç
Başrol: Nebahat Çehre, Hazal Kaya, Hakan Kurtaş, Kaan Urgancıoğlu, Aslı Tandoğan, Erkan Can.
Oyuncular: Sevtap Özaltun, Nihal Koldaş, Tugay Mercan, Osman Akça, Güneş Emir, Elit İşcan, Servet Pandur, Gökay Müftüoğlu.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Yayınlandığı dönemde dizinin sosyal medya hesapları aktif olarak kullanıldı.  Tüm hesaplardan fragmanlar, diziden fotoğraflar ve çeşitli bilgiler paylaşıldı.

Twitter: https://twitter.com/askdizioriginal
Instagram: https://www.instagram.com/askdizii/
Resmi internet sayfası: https://www.kanald.com.tr/ask

GENEL İZLENİM:

Aşk dizisi büyük ümitlerle yayın hayatına başlasa da beklediği ilgiyi görmedi ve yayınlandığı dönemde sessiz ve sedasız final yaptı. Dizinin farklı konusu ve iddialı oyuncu kadrosuna rağmen tutmamasını o dönem bazı televizyon eleştirmenleri, başrol oyuncuları Hazal Kaya ve Hakan Kurtaş’ın çok iyi oynamalarına rağmen ekranın gözde çifti olarak benimsenmemesine bağladı.

blank

HİKAYESİ:

‘Paranın satın alamayacağı şey nedir?’ diye sorsak insanlara. Kimi mutluluk, kimi sağlık, kimiyse aşk cevabını verir. Aşk. O her şeyden güçlü ve değerlidir. Paradan bile. Ne kadar zengin olursa olsun, kimse aşkı satın alamaz. Öyle mi acaba?

Azra (Hazal Kaya) ve Kerem’in (Hakan Kurtaş) ellerinde de sadece aşk vardı. Her şeyden değerli ama beş para etmeyen aşk! Birbirlerini delice seviyorlardı. Spor Akademisi’nde tanışmış, o günden beri hiç ayrılmamışlardı. Peki, aşk yeter miydi? Azra, ailesine güç bela bakabiliyor, Kerem uzun zamandır iş arıyordu. Yani aşk dışında iyi giden bir şey yoktu hayatlarında. Ve her şey daha da kötüye gidecekti.

Azra ve Kerem, yaşadıkları tutkulu aşk ve aldıkları kararlar ile izleyiciye, tüm hayatını sorgulatacak.

KARAKTERLER:

Oyuncu (Karakter)

Hazal Kaya (Azra)

Nebahat Çehre (Neslihan)

Hakan Kurtaş (Kerem)

Aslı Tandoğan (Şebnem)

Kaan Urgancıoğlu (Can)

Erkan Can ( Rıza)

Sevtap Özaltun (Ece)

Nihal Koldaş (Sırma)

Tugay Mercan (Abdurrahman)

Osman Akça (Hasan)

Güneş Emir (Melis)

Elit İşcan (Semra)

Servet Pandur (Müzeyyen)

Gökay Müftüoğlu (Fırat)

blank

JENERİK:

Aşk dizisinin müzikleri Aytekin Ataş,  Erdem Doğan ve Gürsoy Tanç tarafından yapıldı. Dizinin jenerik müziğini aşağıda dinleyebilirsiniz.

Aşk Jenerik Müziği

FRAGMANLAR:

Aşk dizisinden ilk fragman Kanal D’nin ve dizinin sosyal medya hesapları üzerinden 2013 yılının Ağustos ayında yayınlandı. İlk görüntüler izleyicide merak uyandırdı.

İlk Tanıtım:

TÜM BÖLÜMLER:

Aşk dizisi, 25 Eylül 2013 tarihinde Kanal D ekranlarında izleyici ile buluştu. Konusu ve oyuncu kadrosuyla ekranlara iddialı giriş yapan dizi, yüksek reyting alamayınca 30 Aralık 2013 tarihinde 13. bölümü ile final yaptı.

Aşk dizisinin tüm bölümlerini Kanal D’nin internet sitesinden izleyebilirsiniz.

Tüm Bölümleri izlemek için lütfen tıklayınız.

YURT DIŞINDA ‘AŞK’ DİZİSİ

Türkiye’de ekran ömrü kısa sürse de Aşk dizisi, yurt dışına da pazarlandı ve yoğun ilgi gördü. Dizinin yayınlandığı ülke, kanal ve tarihler şöyle:

25 Eylül 2013-  Kuzey Kıbrıs- Kanal D

4 Şubat 2014-  Pakistan -Urdu 1

12 Nisan 2014-  İran – Gem TV-River TV

25 Eylül 2015-  Arjantin – Telefe

14 Ekim 2015-  Bulgaristan – BTV Lady

Ekim 2016- Suudi Arabistan Arap devletleri – MBC4

20 Aralık 2016 – Peru – Latina Televisión