SON DAKİKA
6 Şubat 2023 13:45

SON HABERLER

Barış Falay, Binnur Kaya, Serkan Keskin, Necip Memili… Sen Ben Lenin filmi efsane bir kadroyla geliyor!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Yönetmen Tufan Taştan’ın ilk uzun metrajlı filmi Sen Ben Lenin, 26 Kasım’da sinemalarda. Senaryosu yeni neslin başarılı yazarlarından Barış Bıçakçı’ya ait film bomba gibi oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.

Polisiye ve kara mizah türünde bir film olan Sen Ben Lenin’de kimler yok ki? Başrollerini Barış Falay ile Saygın Soysal’ın paylaştığı filmde ikiliye Melis Birkan, Serdar Orçin, Nur Sürer, Salih Kalyon, Hasibe Eren, Özgür Çevik, Şerif Erol, Binnur Kaya, Mustafa Kırantepe, Serkan Keskin, Nazlı Bulum, Murat Kılıç, Sarp Aydınoğlu, Barış Yıldız, Sarp Akkaya, Necip Memili, Bige Önal ve Utku Çakar gibi birçok başarılı isim eşlik ediyor.

Yapımcılığını İstanbul Digital (ID) Film ve Yapım-eki’nin üstlendiği film, Karadeniz’de bir kasabanın kıyısına vuran Lenin heykelinin dikilişinin ardından, başbakanın katılımıyla gerçekleşecek açılış töreninden hemen önce çalınmasını ve Ankara’dan görevlendirilen iki polisin kasabada kayıp Lenin heykelinin peşine düşmesinin hikayesini merkezine alıyor.

Sen Ben Lenin filmi daha yayınlanmadan uluslararası bir başarıya imza attı bile.45. Sao Paulo Uluslararası Film Festivali’nin Yeni Sinemacılar bölümünde yarışan film, 32. Ankara Film Festivali’nde Ulusal Yarışma bölümünde de yarışmacılardan biriydi.

Sen, Ben, Lenin, Türkiye prömiyerini yaptığı 40. İstanbul Festivali’nden Jüri Özel Ödülü, 28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nden ise Adana İzleyici Ödülü ile dönmüştü.

Birkaç gün önce galası yapıyan film 26 Kasım Cuma gününden itibaren sinemalarda izleyiciyle buluşacak.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler