Ana sayfa Sosyal Medya EGO dizisi bir kaç hafta içinde sürpriz bir gelişmeyle gündemde! Yargı’ya rakip oldu!

EGO dizisi bir kaç hafta içinde sürpriz bir gelişmeyle gündemde! Yargı’ya rakip oldu!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com/Detay – Pazar akşamları ekrana 5 dizi geliyor. Özellikle Kanal D’nin Yargı ve TRT1’in Teşkilat dizileri, kemik bir izleyici kitlesine sahip. Ancak zaman zaman kan kaybı yaşıyorlar!

Bu iki dizi arasında süren reyting mücadelesinde zirve ara ara yer değiştiriyor! Bu hafta üç kategoride de Teşkilat 1. sıradayken, Yargı 2. sıradaydı. Zaman zaman Yargı’nın öne geçtiği Pazar akşamlarının yeni dizileri olan Güzel Günler, EGO ve Başım Belada da yine ilk 10 tablosunda yer almak için mücadelelerini sürdürüyorlar.

Fox TV’nin ‘Erkeğe Güven Olmaz’ (EGO) dizisinin giderek izleyicinin dikkatini çektiği ve daha çok izleyici kitlesine ulaştığı reytinglerinden de görülüyor. Alperen Duymaz ve Melisa Aslı Pamuk’un başrolünde yer aldığı dizi, konusu itibariyle de sosyal medyanın gündeminden düşmüyor! Dizinin reytinglerde de Total’de 6., AB’de 3. ve ABC1 kategorisinde 4. sırada olması, kanalın da yapımcının da izleyicinin de yüzünü güldüren umut veren bir durum.

Dizinin aynı zamanda bir kaç haftalık süre içinde sosyal medyada konuşulma oranlarındaki hızlı artış dikkatlerden kaçmıyor! Adba.tv’nin düzenli olarak günlük ileti sayılarından oluşturduğu ‘sosyal reyting’ tablosunda EGO dizisinin 3 hafta içinde nasıl bir çıkış yakaladığı görülebilir.

5 Mart tarihli tabloda Yargı 1., Teşkilat 2. sırada yer alırken EGO dizisi de 3. sıradaydı. İleti sayısı ise 8 bin 500 olarak görünüyordu.

blank

12 Mart tarihli tabloda ise EGO’nun sosyal medyadan gelen ileti sayılarının arttığı ve Yargı’nın ardından 2. sıraya yükseldiği görülüyor. Reytingin birincisi Teşkilat’ın önüne geçen EGO dizisi, asıl çıkışını ise 19 Mart tarihli bölümüyle yaptı!

blank

Yargı dizisi, günü 26 bin 700 ileti ile bitirirken EGO dizisi de hemen arkasından ikinci sırayı aldı! Bir önceki hafta da 2. sırada olan dizi ile ilgili şaşırtıcı durum ise gelen ileti sayılarının ani artışıydı! Bu kez 20 bin 600 ileti alarak, Yargı dizisine sosyal medyada adeta kafa tutan bir oranla dişli bir rakip olduğunu ortaya koyuyor!

EGO dizisinin bu istikrarlı çıkışı bu hafta da devam eder mi bekleyip göreceğiz ancak dizinin giderek konuşulma oranlarını arttırması, gündemde daha çok yer alması, bakalım reytinglerine de yansıyacak mı?