Ana sayfa Sinema Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşikçioğlu başrolde, Bergen filminin vizyon tarihi duyuruldu!

Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşikçioğlu başrolde, Bergen filminin vizyon tarihi duyuruldu!

tarafından ker_def

Yapımcılığını Orchestra Content’in yaptığı ve dağıtımını CJ ENM Türkiye’nin üstlendiği sezonun en merakla beklenen filmi ‘Bergen’in senaryosunu Yıldız Bayazıt ve Sema Kaygusuz, yönetmenliğini Mehmet Binay ve M. Caner Alper üstlendi.

Zengin oyuncu kadrosu ve performansları ile uzun süre konuşulacak Bergen filmi; müzik tarihine geçen sesi ve konservatuvardan başlayan şarkı söyleme tutkusuyla efsaneler arasına girmiş Belgin Sarılmışer’in hayatını konu alıyor.

4 Mart’ta seyirciyle buluşacak ‘Bergen’de Farah Zeynep Abdullah’la birlikte, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran başrolleri paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Nergis Öztürk, Ali Seçkiner Alıcı, Ahmet Kayakesen, Arif Pişkin, Şebnem Sönmez, Nurcan Eren ve Suzan Kardeş gibi birbirinden yetenekli isimler yer aldı.

Farah Zeynep Abdullah, efsanevi şarkıcıya benzerliği, duygu yüklü performansı ve Bergen şarkılarını seslendirmedeki başarısı ile dikkat çekerken, filmde Bergen’in annesini canlandıran usta oyuncu Tilbe Saran da yüreklere dokunan oyunculuğu ile seyircinin kalbini çalacak.

‘Bergen’de erkek hakimiyetindeki bir dünyada ayakta durmaya çalışan, birbirinden başka güvenecekleri kimse olmayan anne ve kızın hayatta kalma mücadelesi seyirciyi derinden etkileyecek.

‘Bergen’ 4 Mart’ta tüm sinemalarda.