Ana sayfa Dizi Haberleri Gürkan Uygun yeni dizi kararı ile üçüncü kez aynı tercihi yaptı!

Gürkan Uygun yeni dizi kararı ile üçüncü kez aynı tercihi yaptı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Memati karakteri ile hafızalarda yer alan Gürkan Uygun, Kurtlar Vadisi sonrasındaki birçok projede de önemli rollere hayat verdi. Son dönemde TRT1 dizilerinin değişmez isimlerinden olan Gürkan Uygun, Payitaht Abdülhamid’den sonra Uyanış Büyük Selçuklu dizisiyle hayranlarının karşısına çıktı.

Hasan Sabbah karakterini canlandıran Gürkan Uygun’un rolü sadece tek sezonluk oldu. Uyanış Büyük Selçuklu’da iki isim dışında tüm oyuncular ile anlaşmalar iptal edildi. Dizi Alparslan olarak yoluna yeni sezonda farklı isimlerle devam edecek. Ancak izleyiciler Gürkan Uygun’u yine bir TRT1 dizisinde aynı ekranda izleyecek. 2018 yılından bu yana kamu ekranında birbirinden farklı rolleri canlandıran Gürkan Uygun, anlaşılan TRT1’in en çok ekranda olmasını istediği isimlerden birisi olarak da öne çıkıyor.

Son yıllarda üst üste TRT1 dizilerini tercih eden Gürkan Uygun, Teşkilat isimli yapımdan gelen teklifi da kabul ederek yine aynı ekranda kalmak istedi. Teşkilat’ta nasıl bir rolde yer alacağı çok merak edilen oyuncu, diziye büyük güç vermiş oldu.

Geçen sezonun en başarılı yapımlarından olan Teşkilat, Pazar akşamlarına damga vurmuş ve milyonlarca izleyiciyi ekran başına getirmişti. Çağlar Ertuğrul, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Ezgi Şenler, Tuncer Salman, Ezgi Eyüboğlu gibi önemli isimlerin kadrosunda yer aldığı Teşkilat’ın yeni sezonuna başka isimlerin de katılması bekleniyor.