Ana sayfa Dizi Haberleri Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi 24. yeni bölümde Sultan Nureddin Mevdud’a karşı nasıl bir hamle yapacak?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi 24. yeni bölümde Sultan Nureddin Mevdud’a karşı nasıl bir hamle yapacak?

tarafından ker_def

TRT 1’in Kudüs’ü özgürlüğüne kavuşturan büyük komutanın hikayesini ekranlara taşıyan dizisi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi yirmi dördüncü bölümüyle ekranlara gelecek.

TRT 1’in etkileyici hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla adından söz ettiren, mukaddes şehir Kudüs’ü işgalden kurtaran Selahaddin Eyyubi’nin hikayesini ekranlara taşıyan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi on beşinci bölümüyle 13 Mayıs Pazartesi saat 20.00’de izleyiciyle buluşacak.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’nin yeni bölümünde neler olacak: Selahaddin, Mevdud’u ele geçirmiş ve kurduğu bir tuzak neticesinde Bernard’la karşı karşıya kalabilmeyi başarmıştır. Beklenmeyen bir hamleyle Bernard, Selahaddin’in elinden kaçmayı başarır. Selahaddin, Bernard olmadan Dolat ve Sultan Nureddin’in huzuruna gider. Amacı Mevdud’u konuşturarak Dolat’ı durdurmaya çalışmaktır.

Mevdud suçlarını itiraf eder. Fakat Dolat, Mevdud’un şahitliğini kabul etmez. Hâlâ savaşmakta diretmektedir. Artık savaşın kaçınılmaz olduğu bir noktada Dolat’ı ikna edecek bir gelişme yaşanır. Karategin, yanında Gerard ile gelir. Dolat, İltutmuş’un katilinin Bernard olduğunu anlar. Tüm öfkesini Bernard’a yöneltir.

Selahaddin ve Sultan Nureddin, Dolat tehlikesini bertaraf ettikten sonra yönlerini Gazze’ye çevirirler. Lakin beklenmedik bir gelişme önlerini keser. Dolat’ın Bernard’a olan düşmanlığının kendisine de sıçrayacağının farkında olan Viktorya, elinde tuttuğu Gazze’yi Dolat’a verme kararı alır. Dolat, Selahaddin’in yeniden karşısındadır artık! Çünkü Selahaddin, haçlılara itimat edilmeyeceğini çok iyi biliyordur.

Gazze’yi ilm-i siyasetle ele geçiren Dolat, Bernard’dan intikamını da alabilecek midir? Bir kaçak derekesine düşmüş olan Bernard Gazze’yi nasıl geri alacaktır? Sultan Nureddin bütün oyunları aşikar olan Mevdud’a karşı nasıl bir hamle yapacaktır? Tüm bunların yanı sıra Gazze’yi fethetmek için yeniden harekete geçecek olan Bernard’ın tuzaklarını aşıp Gazze’yi fethedebilecek midir?