Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Meryem Uzerli, rolü kapmak için yalan söylemeyi göze almış!

Meryem Uzerli, rolü kapmak için yalan söylemeyi göze almış!

tarafından ker_def

“Muhteşem Yüzyıl” dizisi ile gönüllerde taht kuran, Alman asıllı güzel oyuncu Meryem Uzerli MAG Ekim sayısının konuğu oldu. İnsanların yaptığı işi sevmesinin kendisini mutlu ettiğini belirten Meryem Uzerli, tarihi karakterleri canlandırmayı bir onur olarak görüyor.

Meryem Uzerli, “Geçmişte gerçekten yaşamış, tarihi bir karakteri oynamak bir onurdu. Benim için hikâye, oynayacağım karakter ve projeye karşı ne hissettiğim çok önemli. Oynayacağım karakterle yatar, onunla kalkarım. Kısacası tüm varlığım ve tüm dünyam o karakter olur” açıklamasında bulundu.

Meryem Uzerli, rolü kapmak için yalan söylemeyi göze almış! 8

Duru güzelliği, enerjisi ve samimiyeti ile izleyen herkesi kendisine hayran bırakan başarılı oyuncu Meryem Uzerli, kariyeri, yeni projeleri, ailesi ve kendisine ilişkin merak edilenleri MAG Ekim sayısında anlattı. Oyuncu, “Benim için kalıcı olan kalbin güzel olması, gerisi önemli değil” ifadesini kullandı.

Oyuncu, şu sözleriyle de dikkat çekti: “Zaten bu her sanatçıyı mutlu eder diye düşünüyorum. Demek ki beni bir duygusal varlık olarak hissediyorlar. Daha büyük bir hediye olamaz. Bir sanatçı için.. Bir insan için.. Aslında hayatımda bu durumun bana kattığı mutluluk dışında çok bir şey değişmedi. Bunun dışında farklı ülkelere yaptığım iş seyahatlerim çoğaldı, yoğunluğum arttı diyebilirim.”

Meryem Uzerli, rolü kapmak için yalan söylemeyi göze almış! 9

“Unutamadığınız bir set anınızı paylaşır mısınız?” Sorusuna ise güzel oyuncu şu şekilde cevap verdi: “Bir keresinde sette çok ağır gülme krizine girdiğimiz bir olay olmuştu. Partnerim ve ben iki saat boyunca gülme krizine girdiğimiz için bir türlü planı çekememiştik. Başka bir anımda da ağlamam gereken bir sahnede ağlayamadım. Ağlamam için göz yakan bir krem sürmüştük. Krem o kadar etkiliydi ki çekimden sonra iki gün boyunca görmekte zorlanıyordum. Bir keresinde de rolü alabilmek için herkese ata binebiliyorum demiştim. Atlı sahnelerin çekim sırası geldiğinde ise korkudan sürekli ezberlediklerimi unutuyordum. Şimdi aklıma geldikçe bu olaya çok gülüyorum.”

Meryem Uzerli’nin özellikle rolü alabilmek için ata binebildiğini söylemesi ve bunun doğru olmaması dikkat çekti. Oyuncunun bu itirafı da kayıtlara geçti.