Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Oyuncu Cenk Sözeri’nin acı günü!..

Oyuncu Cenk Sözeri’nin acı günü!..

tarafından sevda

TelevizyonGazetesi.com / Detay- Oyuncu ve seslendirme sanatçısı Aykut Sözeri, 72 yaşında hayata veda etti. Acı haberi oyuncunun oğlu Cenk Sözeri duyurdu.

Babası gibi oyuncu olan Cenk Sözeri instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “İçim çok ama çok acıyarak yazıyorum… Maalesef Babamız Aykut Sözeri’yi kaybettik. Cenaze töreni Yarın Saat 15 00’de Ankara Yenimahalle Ahmet Efendi Camii, Karşıyaka mezarlığında olacak. Tüm dostlarının ve sevenlerinin ve tiyatro camiasının başı sağ olsun.” sözleriyle üzüntüsünü dile getirdi.

Tiyatro ve sinema oyunculuğunun yanı sıra seslendirme sanatçısı da olan Aykut Sözeri, 1950’de Ankara’da doğdu. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro yüksek bölümünden, 1969 yılında mezun oldu. Daha öğrencilik yıllarında Devlet Tiyatrolarında oynamaya başladı.

Oyuncu Cenk Sözeri'nin acı günü!.. 71

Konservatuvar yıllarında Cüneyt Gökçer, Mahir Canova, Bozkurt Kuruç gibi hocalardan dersler aldı. Başta Ankara Devlet Tiyatrosu olmak üzere, Devlet Tiyatroları’nın farklı bölgelerinde, yönetmen, oyucu olarak çalışmalar yaptı. Bu çalışmalarına emekli olduktan sonra da, ‘konuk sanatçı’ olarak devam etti. TRT’de uzun yıllar seslendirme sanatçısı olarak çalıştı.

Yerli ve yabancı pek çok oyuncuyu seslendirdi. Türkiye pek çok ünlü oyuncuyu onun sesinden tanıdı. Asıl mesleği  tiyatro oyunculuğu olan Sözeri, dizi ve filmlerde de oynadı.

Babası gibi oyuncu olan Cenk Sözeri de bugüne kadar pek çok tiyatro oyununu yanı sıra, televizyon ekranlarında Aliye, Kurtalar Vadisi Pusu ve Böyle mi Olacaktı? gibi yapımlarda izleyici karşısına çıktı.