Ana sayfa Dizi Haberleri Show TV’de heyecanla beklenen Aziz dizisinin yayın tarihi açıklandı

Show TV’de heyecanla beklenen Aziz dizisinin yayın tarihi açıklandı

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Show TV ekranlarında izleyicilerle bu sezon buluşacak en iddialı dizilerden birisi de Aziz… Murat Yıldırım ile Damla Sönmez ikilisini başrolde buluşturan dizinin hem fragmanları hem de fotoğrafları büyük ilgi gördü. 1930’lu yıllarda geçen hikaye, Hatay’ın Türkiye Cumhuriyeti’ne katılmadan önceki süreçte geçiyor.

Hatay’ın Türkiye’ye katılma süreciyle ilgili gelişmelerin de yer alacağı dizi merakla bekleniyordu. Show TV’den dizinin yayın tarihi ile ilgili açıklama sonunda geldi. 5 Kasım Cuma akşamı Aziz dizisinin ilk bölümü izleyicilerle buluşacak.

Çekimleri Antakya’da devam eden dizinin ilk bölümü büyük merak konusu oldu. Murat Yıldırım ise yine Cuma akşamları hayranlarına seslenecek. Oyuncu, geçen sezon da Ramo dizisiyle yine cuma akşamları hayranlarının karşısına çıkmıştı.

Simay Barlas, Fırat Tanış, Güven Murat Akpınar gibi önemli isimlerin de kadrosunda yer aldığı dizinin fragmanını ve diğer detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

İşte Aziz dizisinin hikayesi: Antakya’nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir. Fransız delegesi Mösyö Pierre’in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre’yi öldürmesiyle Aziz’in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır. İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir.

Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır. Üstelik ilk aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar’ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır.

Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü kızı olan Efnan’ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi ile duygusal anlamda da ikilemde kalacak, yaşadığı yoğun duygu karmaşası sonrasında zamanla hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.