SON DAKİKA
16 Eylül 2019 15:21

SON HABERLER

Sinan Tuzcu’dan Emine Bulut cinayetiyle ilgili yürek yakan paylaşım!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kırıkkale’de 4 yıl önce boşandığı eşi tarafından, 10 yaşındaki kızının önünde boğazından bıçaklanan, hastanede kurtarılamayarak yaşamını yitiren Emine Bulut, Türkiye’yi yasa boğdu.

Son görüntüsünde “Ben ölmek istemiyorum” diyen Emine Bulut ve “Anne lütfen ölme” diyen 10 yaşındaki kızının videosunu izleyen herkes çok etkilendi. Bir kadın cinayeti daha Türkiye’yi ayağa kaldırdı.

Sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Bu tepki gösteren isimler arasında Sen Anlat Karadeniz dizisinde Mustafa olarak izlediğimiz Sinan Tuzcu ile yeni anne olan Doğa Rutkay da vardı.

Sinan Tuzcu, instagram hesabından aşağıdaki paylaşımı yaptı:

“O minicik yavrunun annesine seslenişi çıkmasın aklınızdan ! Çıkmasın”

DOĞA RUTKAY’DAN PAYLAŞIM:

Doğa Rutkay ise Emine Bulut’un ismini siyah bir zemin üzerine yazarak hesabından duyduğu üzüntüyü belirtti.

İşte Doğa Rutkay’ın paylaşımı:

#EmineBulut

BURCU KARA’DAN PAYLAŞIM

Ünlü oyuncu Burcu Kara’da instagram hesabından yaptığı paylaşım ile duygularını takipçileri ile paylaştı:

Ne kolay bir cinayet,ne adice bir katliam göz göre göre üstelik!Ömrümün sonuna kadar unutamayacağım görüntüler.Ne kadar ah etsem,ne kadar beddua etsem,ne kadar küfür etsem icimi söndüremiyorum.İnsan hayatının bu kadar ucuz olmasına katlanamıyorum.Kendi çocuğunun önünde ona o çocuğu veren kadına bunu yapan bir canlının varlığına inanamıyorum.Nasıl bu kadar basit olabilir,nasıl?Nasıl durdurulamaz ve müdahale edilemez olur böyle geliyorum diye bağıran felaketler?Neden değişmiyor bu sonlar,bunlara dur diyecek biri,bir kanun bir düzen neden olamıyor neden???İşte “insan olmak” degilde “erkek olmak” kavramıyla büyüyen cahil,iğrenç kitleden bir “Sözde” erkek ve yaptıkları.Ey anneler!Önce iyi insan yetistirelim iyi insan.Dünya için,sonraki kuşaklar icin.Sonra iyi adamlar olsunlar kendi çevreleri için.En son “iyi erkekler” olsunlar o da sadece kendi eşleri için.Yoksa böyle kabadayılık ve siddeti güç ve kazanc sanan yaratıklar ancak ah alır bu hayatta.İste “ne iyi adam” annesi olmak da var,böyle o.ç’larının annesi olmak da var dünyada!.

ESRA EROL’UN PAYLAŞIMI:

ÖLÜME MAHKUM EDİLEN ANNELER,
YAŞARKEN ÖLEN TÜM EVLATLARIN ÇIĞLIĞI #busonolsun #KADINCİNAYETLERİ SON BULSUN!!!! # Adaletistiyoruz

BÜLENT ŞAKRAK’IN PAYLAŞIMI:

#eminebulut #ölmekistemiyorum

MERVE OFLAZ’IN PAYLAŞIMI

#eminebulut ve nice kadınlarımız şerefsizlerin elinde yitip giderken bizler malesef üzülmekten ve tepkimizi dile getirmekten başka birşey yapamıyoruz.. Yapması gerekenler artık harekete geçmeli,yasalar değişmeli, caydırıcı olmalı… Adaletsizlik hepimizi kahrediyor … Artık yeter!

ERKAN PETEKKAYA’NIN PAYLAŞIMI

#kadınaşiddetehayır #kadınaşiddet

VİLDAN ATASEVER’İN PAYLAŞIMI:

Yüreğime ateş düştü katledilen #EmineBulut “Ölmek istemiyorum” derken… Biricik yavrusu “Anne ölme” diye çırpınırken… Yeter artık, yeter! Biz bu dünyaya aşağılanmaya, dayak yemeye, öldürülmeye gelmedik!
Herkes, bir saniye hayatına ara versin, o görüntüleri izlesin… O çığlığa baktığınızda; “Genç kızlarımıza, annelerine, bu ülkenin kadınlarına nasıl bir gelecek planlıyoruz?” diye düşünmüyor musunuz? “Daha koruyamıyoruz bile” demiyor musunuz?
İnsan olarak, “O minik yavruya ne diyeceğiz?” diye kendinizi mahçup hissetmiyor musunuz?
Öfkelenmiyor musunuz? “Bu kadar kolay mı ölmek?” diye üzülmüyor musunuz?
Ama bize acı bir ders olsun…Biz kendimize güvenip, sesimizi daha fazla yükseltmedikçe bu acılar bitmeyecek.
Adam olmak kolay değil…Bunu anladık…Demişler ya; “Öyle erkekliği tarladaki böcek de yapar, sokaktaki köpek de…” Hadi kızlar, kadınlar, anneler, hanımlar… Biz çözeceğiz bunu…Yapabiliriz, başka #EmineBulut’lar olmasın, başarabiliriz.

İlgili Haberler