SON DAKİKA
29 Ocak 2023 09:17

SON HABERLER

Timur Acar’ın Uzak Şehrin Masalı’ndan önce bir başka projesi daha var!

Ünlü oyuncu Timur Acar, yeni dönemde televizyon ekranına Uzak Şehrin Masalı isimli diziyle gelecek. Fox TV’de yayınlanacak dizinin çekimleri başladı ve Timur Acar da başrolde bulunuyor. Oyuncunun diziden önce bir başka projesi gündemde yer alacak. Daha önce yer aldığı komedi ağırlıklı projelerde izleyicinin beğenisini kazanan Timur Acar, bu defa alışılmışın dışında bir rolle beyazperdede!

Timur Acar, 27 Ağustos’ta vizyona girmeye hazırlanan polisiye gizem filmi “Kilit”te, esrarengiz cinayetlerin yaşandığı bir cezaevinde görev yapan Başgardiyan Hamza karakteriyle sinemaseverlerin karşısına çıkacak. “Kilit”te Timur Acar, kurallara ve disipline önem veren, gözü kara başgardiyan rolüyle başarılı oyunculuğunu bir kez daha ortaya koyacak.

Cezaevinde yaşanan esrarengiz mahkûm ölümlerini çözmekle görevli polislerin sürükleyici hikâyesini konu alan “Kilit”, “Karanlık Şehir Hikâyeleri” adlı serinin ilk filmi olarak izleyicilere adalet, iyilik, empati ve merhamet kavramlarını yeniden sorgulatıyor. Farklı hikâyesi ve anlatım diliyle dikkat çeken polisiye gizem filmi “Kilit”te Mert Fırat ve Melisa Aslı Pamuk; aynı sabah farklı koğuşlarda on mahkûmun birden ölü bulunduğu bir cezaevinde olup bitenlerin izini sürüyorlar. Başrollerini Fırat ile Pamuk’un paylaştığı filmde usta oyuncu Mustafa Alabora ile birlikte Timur Acar, Asuman Dabak, Tuğçe Karabacak, Melik Akkaya, Aykut Taşkın, Gökhan Tevek ile Doğan Keçin rol alıyor.

Cezaevinde rutin sabah sayımını yapan Başgardiyan Hamza (Timur Acar) ve ekibi, girdikleri her koğuşta birer ikişer cesetle karşılaşır. Vücutlarında boğulma, yaralanma veya darp izi bulunmayan cesetler için koğuşlardaki diğer mahkumların da hiçbir açıklaması yoktur. Olayın aydınlatılması için İstihbarat teşkilatında görevli Selin Korkmaz (Melisa Aslı Pamuk) ve Cinayet Büro’dan Başkomiser Erol Haktan (Mert Fırat) görevlendirilir. Göreve başlayan ikili, ölümlerin ardındaki gizemleri çözmek için attıkları her adımda şoke edici gerçeklerle yüzleşirler.

“Kilit”in senaryosunda, çeşitli projelerde yönetmenlik, senaristlik ve prodüktörlük yapan Adil Oğuz Valizade ve Arif Valizade kardeşler ile başarılı polisiye roman yazarı Cenk Çalışır’ın imzası bulunuyor. Yönetmenliğini Adil Oğuz Valizade’nin, yapımcılığını ise Arif Valizade’nin üstlendiği “Kilit”, Valizade kardeşlerin ilk uzun metrajlı film projesi olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda film, “Karanlık Şehir Hikâyeleri” adlı serinin de ilk filmi olarak seyirciyle buluşuyor.

Bir Dark Town Pictures yapımı olan, dağıtımcılığını CGV Mars Dağıtım’ın üstlendiği “Kilit”, 27 Ağustos 2021 Cuma günü sinemalarda!

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler