SON DAKİKA
26 Ocak 2023 23:40

SON HABERLER

Tozkoparan İskender Dizisi | Konusu – Oyuncular – Fragmanlar – Bölümler – Video

TelevizyonGazetesi.com / Özel Analiz – Tozkoparan İskender, yapımcılığını Fotoroman Film Yapım’ın üstlendiği yönetmenliğini, Hakan Şahin, Mertkan Bozkurt ve Selin Girgin’in yaptığı 2 Ocak 2021’de TRT 1’de yayınlanmaya başlayan Türk televizyon dizisidir.

Dizinin senaryosu ise Selin Arapkirli ile Caner Güler’e ait. Macera, tarih ve komedi türündeki dizinin çekimleri İstanbul’un Beykoz ve Maltepe ilçelerinde devam etmektedir. Çocuk oyuncuların ağırlıkta olduğu kadroda dikkat çeken tanınmış isimler de bulunuyor.

KÜNYE:

Kanal: TRT1
Yapımcı: Fotoroman Film Yapım
Türü: Macera- Tarih- Komedi
Yayın Tarihi: 2 Ocak 2021
Mekan: İstanbul
Süresi: 60 dakika
Müzik: Özgür Zoral
Başrol: Çağan Efe Ak, Yağız Kılınç, Deniz Erayvaz, Tuana Naz Tiryaki.
Oyuncular: Leya Kırşan, Esat Polat Güler, Ülkü Hilal Çiftçi, Defne Ersen, Mert Erdoğdu, Yusuf Gökhan Atalay, Burak Alkaş, Fırat Albayram, Muhittin Korkmaz, Sera Tokdemir, Mehmet Emin Kadıhan, Esin Gündoğdu, Suna Selen.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Dizinin sosyal medya hesapları aktif olarak kullanılıyor. Tüm hesaplardan fragmanlar, diziden fotoğraflar ve çeşitli bilgiler paylaşılıyor. Yayın günü dizinin önemli sahneleri yayınlanıyor. Youtube kanalında hem kısa kısa sahneleri hem de tüm bölümleri ve fragmanları bulabilirsiniz.

Twitter: https://twitter.com/tozkoparandizi
Instagram: https://www.instagram.com/tozkoparandizi/
Facebook: https://tr-tr.facebook.com/tozkoparandizi/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCaTsG_3WPBTF2OoKf4SZ4pQ
Resmi internet sayfası: https://www.trt1.com.tr/diziler/tozkoparan-iskender

TÜM HABERLER:

Tozkoparan İskender dizisiyle ilgili tüm haberleri aşağıdaki linki tıklayarak en yeniden en eski habere doğru inceleyebilirsiniz.

Tüm haberleri okumak için tıklayın… 

GENEL İZLENİM:

Daha çocuk yaşta rekorlara imza atmış süper kahraman İskender yeni yılın ilk gününde TRT 1 ekranlarında çocuklarla buluştu, üstelik yol arkadaşları Salih ve Fikri hocaları ve peşinden ayrılmayan ezeli düşmanı Giovanni ile birlikte. Tozkoparan İskender rolünde yetenekli çocuk oyuncu Çağan Efe AK, Salih karakteriyle usta isimlerden Yusuf Gökhan Atalay, Giovanni (Cihangir) karakteriyle gençlerin severek takip ettiği oyunculardan Fırat Albayram ve daha nice birbirinden yetenekli çocuk ve yetişkin oyuncular, Tozkoparan İskender dizisiyle seyircinin karşısına çıktı.

HİKAYESİ:

Tozkoparan’ın devamı olan dizide, zamanda yolculuk yapan Salih ve Fikri kötülerin Tozkoparan İskender’in okçular tekkesine girmesini engellediklerini ve İskender köyünden ayrılmadığı için tozkoparanların var olamadıklarını fark ederler. İskender’in okçular tekkesine girmesini sağlamak için daha da geçmişe giderek İskender’in çocuk haliyle tanışırlar ve bir süre sonra onu okçular tekkesine girmesi için ikna ederler. Çocuk İskender tekkenin gözdesi olurken, onu sevmeyen bir kişi vardır: Cihangir. Cihangir gerçek ismi Giovanni olan bir Venedik casusudur ve amacı da tekkenin en iyisi olup solaklardan olmak ve padişahı öldürmektir.

İskender kısa sürede eğitimini tamamlar ve Salih ile Fikri’nin eşliğinde solaklardan olmak üzere yola koyulur. Giovanni ise o esnada adamlarıyla yollarına pusu kurmuştur. Salih, Fikri ve İskender çıkan çatışmadan sağ kurtulurlar ancak çatışmaya girmediği için Giovanni’den habersizdirler. Yollarına devam ederken mola verirler. İskender burada, Fikri’ye her zaman yanında taşıdığı makineyi merak ettiğini belirtir. Bunun üzerine Fikri, makineyi açarak ona gösterir, makinenin kendilerini bu zamana getiren şey olduğunu söyler ve de makinenin çalışmasını sağlayan asıl şey olan taşı da yerine yerleştirir. O bunları gösterirken, onların durmasını fırsat bilen Giovanni, İskender’e ok atar ancak İskender makineye bakmak için eğilmesi sayesinde kurtulur. Oku fark eden Salih, Fikri ve İskender Giovanni gibi ağaçların arkasına saklanırlar. Giovanni ve Salih uzaktan konuştuktan sonra, İskender makineyi almak için ortaya atılır. Giovanni tekrar ok atar ancak bu defa da Fikri’nin İskender’i tutarak yere yuvarlaması sayesinde İskender’i öldüremez. Bununla birlikte Giovanni’nin oku makineye çarparak makineyi çalıştırmıştır. Bunun sonucunda Fikri, Salih, İskender ve Giovanni geleceğe gelir.

Geçmişte bu olaylar yaşanırken, Mavi Ay’ın olduğu okul yıkılmış, bunun sonucunda da öğrenciler farklı yerlere nakledilmiştir. Sinan, Arda, Elif ve Asya da ‘Özel Taygu Koleji’ne burslu olarak gitmeye başlamıştır. Dörtlü, okula gelir gelmez okçuluk öğretmeni Savaş Hoca’dan isimlerini sildirmesini isteyen ‘Kasırga Takımı’nın üyeleri Tayfun, Duygu, Ece ve Ayberk ile tanışırlar. Tayfun ve Duygu okulun sahibi olan Rafet Pala’nın çok sevdiği torunlarıdır ve ikili hem bundan hem de dedelerinin saflığından yararlanarak bir bakıma okulu yönetmektedirler. Mavi Ay ile Kasırga takımları arasında çok geçmeden bir üstünlük mücadelesi başlar.

İskender geldiği bu zamana uyum sağlamaya çalışırken, bir yandan da Giovanni’den uzak durmaya ve zamanına geri dönmeye çalışacaktır. Bu yolda en büyük yardımcısı Mavi Ay olacaktır.

KARAKTERLER:

Oyuncu (Karakter)
Çağan Efe Ak (Tozkoparan İskender)
Yağız Kılınç (Sinan)
Deniz Erayvaz (Arda)
Tuana Naz Tiryaki (Asya)
Leya Kırşan (Elif )
Esat Polat Güler (Tayfun)
Ülkü Hilal Çiftçi (Duygu)
Defne Ersen (Ece )
Mert Erdoğdu (Ayberk)
Yusuf Gökhan Atalay (Salih Hoca )
Burak Alkaş (Profesör Fikri )
Fırat Albayram (Giovanni (Cihangir)
Muhittin Korkmaz (“Puf” Rafet Pala )
Sera Tokdemir (Rüya )
Mehmet Emin Kadıhan (Savaş Hoca )
Esin Gündoğdu (Saniye)
Suna Selen (Makbule Teyze)

MEKANLAR:

Tozkoparan İskender dizisinin konusu gereği pek çok sahnesi ormanlık alanlarda geçiyor. Yemyeşil görüntüleriyle oldukça dikkat çeken Tozkoparan İskender dizisi diğer birçok dizi gibi İstanbul’da çekiliyor. Ormanlık alanlarda gerçekleşen çekimler için Beykoz tercih edildi.

JENERİK:

Tozkoparan İskender’in müzikleri Özgür Zoral’a ait. Dizinin ilgi çekici jenerik müziğini aşağıda dinleyebilirsiniz.

FRAGMANLAR:

Tozkoparan İskender dizisinden ilk fragman TRT 1’in ve dizinin sosyal medya hesapları üzerinden 2020 yılının Ekim ayında yayınlandı. İlk görüntüler büyük beğeni topladı.

İlk Tanıtım:

Tozkoparan İskender dizisinin yayınlanmış tüm fragmanlarını youtube kanalında izleyebilirsiniz.

TÜM BÖLÜMLER:

Tozkoparan İskender dizisi 2 Ocak 2021 Cumartesi günü başladı. Dizi her cumartesi saat 17.30’da TRT1 ekranlarında izleyicisi ile buluşuyor. Tozkoparan İskender dizisinin tüm bölümlerini Youtube resmi sayfasında bulabilirsiniz.

DİZİ MÜZİKLERİ – KLİPLER:

Tozkoparan İskender dizisinin sahnelerinden etkileyici klipler yayınlandı. Bu klipler dizinin youtube kanalından paylaşıldı. Aşağıda bu video klipleri bulabilirsiniz:

DİZİNİN BAŞROL OYUCUSU AİKİDO SPORUYLA İLGİLENİYOR

Tozkoparan İskender dizisinin başrol oyuncusu Çağan Efe Ak, 6 Haziran 2007, İstanbul doğumlu. Küçük yaşına rağmen yeteneği ile göz dolduran çocuk oyuncunun kameralarla tanışması reklam filmleri ile oldu. Çağan Efe Ak, ‘Bir Gün Bir Çocuk’ adlı dizi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşadı ardından ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’de ‘Şehzade Murat’ karakterini canlandırdı. Aynı zamanda aikido sporu ile de ilgilenen sevimli oyuncu, 2016 yılında ‘İçerde’ dizisindeki ‘Sarp’ karakterinin (Aras Bulut İynemli) çocukluğunu canlandırdı ve bu rolle ünlendi.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler