Ana sayfa Sosyal Medya Unutulmaz sanatçı Barış Manço’nun hayatı film oluyor! Peki Manço’yu kim canlandıracak?

Unutulmaz sanatçı Barış Manço’nun hayatı film oluyor! Peki Manço’yu kim canlandıracak?

tarafından sevda

TelevizyonGazetesi.com / Detay- Türk sinemasında ünlü isimlerin hayatının beyaz perdeye aktarılması modası tüm hızıyla devam ediyor. Bu akım Müslüm Gürses’in hayatının film olmasıyla başladı. Gürses’i Timuçin Acar’ın canlandırdığı film gişede büyük bir başarı elde etti.

Ardından şarkıcı Dilberay’ın hayatı film oldu. Büşra Pekin’in Dilberay’a hayat verdiği film, ilk altı haftada 667 bin 881 kişi tarafından izlendi.

Dilberay filmini, ‘Acıların Kadını’ lakaplı şarkıcı Bergen’in hayatını anlatan Bergen’ filmi takip etti. Bergen’i Farah Zeynep Abdullah’ın oynadığı film rekor üstüne rekor kırdı. ‘Bergen’i iki haftada 2 milyon 664 bin 300 kişi seyretti. Bergen kısa bir süre önce dijital platform Prime Video’da da görücüye çıktı.

Ünlülerin hayatlarını konu alan filmler çok izlenince bu konudaki girişimlerde haliyle arttı. Sırada Barış Manço’nun hayatının anlatılacağı sinema filmi var.

Unutulmaz sanatçı Barış Manço'nun hayatı film oluyor! Peki Manço'yu kim canlandıracak? 7

Projenin duyurusunu TV eleştirmeni Sina Koloğlu yaptı. Türk popüler müzik tarihinin önemli isimlerinden biri olan Barış Manço’nun hayatını anlatan filmi, 2013 yılında Timur Savcı ve Cemal Okan öncülüğünde kurulan TAFF Pictures çekecek.

Sina Koloğlu sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, proje için çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Şu an için hem oyuncu hem de yönetmen arayışı sürüyor. Filmin 2023 yılında çekilmesi düşünülüyor” ifadelerini kullandı. Öte yanda şimdiden sosyal medyada, ‘Barış Manço rolüne kim yakışır?’ yönünde sorular sorulmaya başlandı.