Ana sayfa Dizi Haberleri Yargı, Aldatmak, Teşkilat, Yasak Elma gibi dizilerin ekipleri, karavanları, çalışanları deprem bölgesinde!

Yargı, Aldatmak, Teşkilat, Yasak Elma gibi dizilerin ekipleri, karavanları, çalışanları deprem bölgesinde!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com /Detay – Türkiye’yi sarsan ve tüm dünyada da yankı uyandıran Kahramanmaraş Pazarcık merkezli üst üste yaşanan iki deprem sonrasında felaketin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Deprem bölgesine vatandaşlardan, gönüllülerden destek yağarken, ünlü oyuncuların, sanat ve spor ile iş camiasının önde gelen isimlerinin yardımları da dikkatleri çekiyor.

Yaşanan acı olayla birlikte binlerce insanın hayatını kaybettiği, binlerce insanın yaralandığı bölgeye yardım yağıyor. Her hafta dizileriyle ekranda yer alan sevilen pek çok oyuncu da bu yardımlarda pay sahibi. Bilfiil sahada gönüllülerle birlikte yardım kolileri hazırlayan, maddi ve manevi destekleriyle birlikte sosyal medyadan günlerdir yaptıkları duyurularla, ilettikleri mesajlarla bilgiler paylaşan isimler, aynı zamanda bir kampanyaya da öncü oldular.

Sinema ve dizi sektörünün bazı kuruluşlarının başlattığı ve aralarında Pınar Deniz, Demet Özdemir gibi pek çok oyuncunun da yer aldığı ‘Setleri durdurun’ sloganıyla, tüm dizi ve film setlerindeki karavanların, deprem bölgesinde işe yarayacak olan jeneratör, ışık gibi malzemelerin bölgeye gönderilmesi çağrısı karşılık buldu.

Yargı, Aldatmak, Teşkilat, Yasak Elma gibi dizilerin ekipleri, karavanları, çalışanları deprem bölgesinde! 11

Yapım şirketlerinin, dizi ve film setlerindeki çalışmaları durdurmaya başladıkları ve Ay Yapım’ın başta olmak üzere, setteki karavanlarla kimi malzemeleri deprem bölgesine göndermeye başladığı öğrenilmişti.

Yargı, Aldatmak, Teşkilat, Yasak Elma gibi dizilerin ekipleri, karavanları, çalışanları deprem bölgesinde! 12

Son olarak aralarında Yargı, Yasak Elma, Teşkilat, Aldatmak, Mahkum, Muhteşem Yüzyıl gibi pek çok ünlü dizinin yapımcısı olan şirketlerin de katıldığı bir organizasyonla işbirliği halinde karavan, jeneratör gibi malzemelerle, dizilerde çalışan ekiplerin de dahil olduğu yardım seferberliği başlatıldığı öğrenildi.

Yargı, Aldatmak, Teşkilat, Yasak Elma gibi dizilerin ekipleri, karavanları, çalışanları deprem bölgesinde! 13

Onlarca yapım şirketinin üyesi olduğu Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Birliği Tesiyap’a bağlı yapım şirketlerinin büyük çoğunluğunun, yardım çalışmalarına destek vermek için dizi ve film setlerini durduğu bir açıklama ile duyurulmuştu.

Bu açıklamanın ardından yaşananları TV Eleştirmeni ve Köşe Yazarı Sina Koloğlu, sosyal medya hesabından detaylı bir şekilde aktardı. Koloğlu, “Dizi sektörü deprem bölgesinde” başlıklı mesajında, ekrandaki pek çok önemli dizinin yapım şirketlerinin ardı ardına deprem bölgesine yardım götürdüklerini belirtti. Üç yapım şirketi Med Yapım, MF Yapım ve NTC şirketlerinin karavan ve jeneratörlerinin Hatay’a gönderildiği, ayrıca medikal malzeme, ısıtıcı, yakıt, yiyecek ile birlikte insan gücüyle destek verdikleri belirtiliyor.

Yargı, Aldatmak, Teşkilat, Yasak Elma gibi dizilerin ekipleri, karavanları, çalışanları deprem bölgesinde! 14

Depremin yoğun yaşandığı üç bölge olan Hatay, Maraş ve Adıyaman’da ihtiyaç sahiplerine ulaşıldığı, takviye erzak ve yardımların da yola çıkarıldığı bilgisini paylaşan Sina Koloğlu, yapımcı şirketlerin ellerinden gelen desteği verdiklerini belirterek TIMS&B ve AY Yapım şirketlerinin de yine teknik malzemelerle birlikte dizi ekiplerini de bölgeye götürdüklerini ve yardım tırları ile gittikleri bölgeye destek sağladıklarını ifade ediyor.

Yargı, Aldatmak, Teşkilat, Yasak Elma gibi dizilerin ekipleri, karavanları, çalışanları deprem bölgesinde! 15

Zorlu şartlarda çalışmaya alışkın olan dizi emekçilerinin, deprem bölgesinde de yine son derece yararlı destek çalışmaları olacağı sosyal medyadan da dile getiriliyordu. Dizi ekiplerinin bölgeye intikal ettiklerini twitter hesabından dile getiren Sina Koloğlu, TİMS&B Productions şirketinin Aldatmak ve Teşkilat dizileri ile birlikte Disney Plus için çekilen Dünyayı Değiştiren Ayten dizi ekiplerinin de karavanları ile destek için deprem bölgesinde olduğunun altını çiziyor. Ayrıca Ay Yapım ekibinin de deprem bölgesinde aktif olarak çalıştıklarını belirtiyor.

Bu arada 16 büyük yapımcının üye olduğu Yapımcılar Derneği’nin de afetzedeler için maddi yardımda bulunduğunu ifade ediyor Sina Koloğlu twitter’dan yayınladığı paylaşımda.