Ana sayfa Dizi Haberleri Yargı dizisi birincilikleri topladı, Teşkilat direniyor, Adı Sevgi ise reytinglerde zor duruma düştü!

Yargı dizisi birincilikleri topladı, Teşkilat direniyor, Adı Sevgi ise reytinglerde zor duruma düştü!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Pazar akşamları reyting yarışında dikkat çeken gelişmeler oluyor. Kanal D ekranında yayınlanan Yargı dizisi, çift haneli oranlardan uzaklaşmasına rağmen güçlü performanslar sergilemeyi sürdürüyor. Tüm kişiler kategorisinde biraz fazla düşüş yaşayan dizi, AB ve ABC1’de ise iyi bir durumda bulunuyor. Dizinin 17 Nisan Pazar akşamı yayınlanan 29. bölümü tüm kategorilerde birincilikler elde etti.

Yargı dizisinin hikayesi ile öne çıkmasından bu yana Teşkilat’ın birincilikleri sınırlıydı… TRT1’de yayınlanan dizi 43. bölümüyle ekrana geldi ve tüm kategorilerde ikincilik elde etti. Artık eski reytinglerini bulamayan dizi yine de tüm kategorilerde ikinciliğini sürdürüyor.

Yargı ve Teşkilat dizileri kendi izleyicilerini oluşturdu. Ramazan ayı nedeniyle tüm dizilerde yaşanan reyting düşüklüğünden bu iki yapım da nasibini aldı. Ancak atv’nin Adı Sevgi dizisinin durumu hiç de iyi görünmüyor. Yeni başlayan ve bir umut hikayesi olarak ortaya çıkan dizinin reytingleri pek de iyi sinyaller vermiyor.

Yargı dizisi birincilikleri topladı, Teşkilat direniyor, Adı Sevgi ise reytinglerde zor duruma düştü! 7

Gizem Güneş ve Yunus Emre Yıldırımer’in başrollerinde yer aldığı dizinin altıncı bölümü 17 Nisan pazar akşamı yayınlandı. Tüm kişiler kategorisinde dokuzuncu sırayı elde eden dizi ortalamanın altında reytingler aldı.

AB kategorisinde yirmi birinci olan Adı Sevgi dizisinin ABC1’de ise on birinci durumda olduğunu gözlemliyoruz. Bu reytingleriyle uzun süre ekranda kalması pek mümkün görünmeyen dizinin, sezon sonunda final yapması gibi bir durum yaşanır ise şaşırmamak lazım.