Ana sayfa Sosyal Medya Hazal Kaya, Alp Navruz, Berk Oktay’dan İsrail’e protesto! “Kötülüğünüzde boğulun!”

Hazal Kaya, Alp Navruz, Berk Oktay’dan İsrail’e protesto! “Kötülüğünüzde boğulun!”

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Ekranların ünlü isimleri İsrail’in Filistinlilere saldırısını protesto etti, Filistinlilerin yanında olduğunu duyurdu.

Son birkaç gündür yaşanan olaylarda Filistinli göstericilere yönelik sert müdahalelerde bulunan ve Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen İsrail polisi, Filistinlilere göz yaşartıcı gaz, plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale etmişti. Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, İsrail polisinin Aksa’daki saldırılarında yaralı sayısının 331’e çıktığı, aralarında ağır yaralıların da bulunduğu aktarılmıştı.

Ünlüler İsraillilerin Filistinlilere saldırısına kayıtsız kalamadı ve tepkisini ortaya koydu.

Bunlardan biri Hazal Kaya oldu. Hazal Kaya, Twitter’da yaptığı paylaşımda “Dini,dili,ırkı yok,bunun adı saf kötülük…Kötülüğünüzde boğulun! İnsanlık suçu işliyorsunuz..” sözleriyle İsrail hükümetine tepkisini gösterdi.

Berk Oktay da yaptığı paylaşımda “Bunun adı insanlık suçudur, terörizmdir…” diye yazdı.

Alp Navruz paylaşımında İngilizce Free Palestine (Filistin’e özgürlük) diyerek tepkisini dile getirdi.

Gökhan Özoğuz’un İsrail hükümetine tepkisi de çok sert oldu. Özoğuz şunları yazdı: “Kendi Dininden, kendi ırkından başkasınınkini hak görmeyen ve Onların canlarını almanın ecir sayıldığını söyleyen bir anlayış, Dünyadaki tüm fenalıkların ve Tüm savaşlarının perde arkasıdır. Her şey beklenir.”