Ana sayfa Dizi Haberleri Alacakaranlık Adana versiyonu diyen de var, afişe takan da! İşte Şahmaran dizisine izleyicilerden gelen ilk yorumlar…

Alacakaranlık Adana versiyonu diyen de var, afişe takan da! İşte Şahmaran dizisine izleyicilerden gelen ilk yorumlar…

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com/Detay – Burak Deniz ve Serenay Sarıkaya’nın merakla beklenen Şahmaran dizisi 20 Ocak’ta yayına girdi. Netflix için çekilen dizi, uzun zamandır heyecanla bekleniyordu. Geçtiğimiz yıl ilk sezonu tamamlanan dizinin, Ağustos ayı sonunda da 2. sezon çekimleri başlamıştı.

İlk sezonu Adana’da, ikinci sezonu ise Adana ve Marmaris’te yapılan çekilen Şahmaran dizisi,  fantastik bir hikaye olarak ayrıca merakla beklenmekteydi. 20 Ocak tarihinde 8 bölümün birden Netflix’te yayınlanması ile birlikte heyecanlı bir süreç başladı! İlk bölümleri izleyenlerden mesajlar gelirken aradan geçen bir kaç gün içinde 1. sezonu izleyip bitirenlerden de yorumlar yağıyor!

Kimi izleyiciler diziyi çok başarılı bulurken, kimileri de bazı eleştiriler getirmekte. Her ne kadar eleştiriler alsa da Şahmaran dizisinin yayınlandığı ilk gün Türkiye’de Top 10 listesinde 1. sıraya yükseldiği görüldü.

Ayrıca Netflix’in Güney Amerika, Avrupa, Balkanlar, Afrika ve Orta Doğu’da pek çok ülkedeki abonelerin ilgisini çekti ve toplam 25 ülkede Top 10 listesine girmesi de ayrı bir başarı!

Dizinin 8 bölümlük ilk sezonundan sonra, çekimleri tamamlanan 2. sezonunun ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil. Diziyi izleyip beğenen izleyiciler, şimdi bu sorunun yanıtını bekliyorlar…

Tabii diziye gelen övgü dolu yorumlarla birlikte, bazı izleyiciler tarafından sahnelerdeki diyaloglarda ilginç söylemler, içerik ve hikaye bakımından başka dizilerle benzerlik vurgusu, fantastik öğelere dair konular eleştirilmekte. Bu arada dizinin çoklukla, bir döneme damgasını vuran Alacakaranlık (Twilight) filmine benzediği şeklinde yorumlar da yapılmakta.

Senaryosunu Pınar Bulut’un yazdığı, yönetmenliğini Umur Turagay’ın üstlendiği Şahmaran dizisinin yapımcılığını Tims&B Productions üstleniyor. Dizide Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz ile birlikte Mert Ramazan Demir, Mustafa Uğurlu, Ebru Özkan, Hakan Karahan, Elif Nur Kerkük, Mehmet Bilge Aslan, Ekin Gökgöz gibi isimler de rol alıyor.

Diziyi ilk yayınlandığı iki gün içinde izleyen ve eleştirilerden gelen bazı mesajları aşağıda görebilirsiniz…